SUM 41 lákají na nové album prvním singlem Out For Blood

SUM 41 - Prague Sounds Good 2016 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

SUM 41 nespí! Kapela vypustila do světa první singl z připravovaného alba, které ponese název Order in Decline a vyjde již 10. července.

Kanadští rockeři SUM 41 po třech letech konečně přichází s novou porcí muziky. Deska, která naváže na velice úspěšného předchůdce 13 Voices (2016), ponese název Order in Decline a vyjde již 10. července 2019 u Hopeless records.

Recenze: SUM 41 se s novou deskou 13 Voices vrací zpět na vrchol

Novinka nabídne celkem 10 nových písní z nichž si fanoušci už teď mohou poslechnout první ukázku v podobě singlu Out For Blood, který jasně dokazuje, že SUM 41 rozhodně nevyměkli a pokračují v duchu posledních dvou desek, které se vyznačovaly především hutnými kytarami a často až metalovými riffy. Dle slov samotné kapely se má jednat dokonce o jejich vůbec nejtvrdší a nejupřímnější počin.

Čtěte také: SUM 41 a co jste o nich možná nevěděli

Většina skladeb byla napsána již během prvních 3 týdnů po návratu kapely z posledního veleúspěšného turné. Frontmana Derycka Whibleyho k novým písním inspirovalo hlavně současné dění ve světě – věci jako rasismus, obecný rozkol společnosti, všudepřítomná nenávist atp. Přesto se však dle Whibleyho rozhodně nejedná o politickou desku.

„To poslední, co jsem chtěl bylo napsat politickou, nebo sociální desku, ale je velice těžké aby ve vás to všechno, co se ve světě děje nevyvolávalo nějaké emoce.“ tvrdí Deryck s tím, že nové album by se dalo označit jako jakýsi výbuch potlačovaných emocí, stránka z deníku, či okno do duše, které nabízí velice osobní a citlivou sebereflexi k událostem ze současného světa.

K novému singlu kapela představila i videoklip, za nímž stojí režisér Lee Levin, a k jehož natáčení přizvala své fanoušky. Tuto novinku spolu s osvědčenými starými hity SUM 41 přivezou i do Česka, kde vystoupí 18. června 2019 v areálu Ledáren Braník.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...