Casey dali Praze poslední sbohem

Casey | Zdroj: loudersound.com

Welšská hardcorová skupina Casey se po pěti letech existence rozhodla skončit. Jako tečku za kariérou vyrazila na poslední koncertní šňůru a svým vystoupením potvrdila, že se nám po nich bude opravdu stýskat.

Na finální tour si Casey vzali jako support americkou kapelu Gatheres a britské Acres, kteří už jsou českému publiku dobře známí. Právě ti přivezli první ochutnávky z chystaného alba v podobě singlů Lonely World a Talking In Your Sleep. Gatheres jsou u nás možná naopak méně populární, ovšem jejich energický set jim bezpochyby pár nových posluchačů přinesl.

Čtěte také: Never Say Die ovládli Northlane. Polar hecovali fanoušky, Casey probouzeli emoce

Casey nastoupili s mnohem klidnější show, naplněnou však emocemi, jaké u hardcorové skupiny jen tak nenajdete. Právě proto si za svou krátkou kariéru získali srdce tolika fanoušků, kteří se s nimi přišli rozloučit. Že je jejich hudba v živém podání ještě o stupeň emotivnější, potvrdili v Česku již dříve, ale tentokrát šlo o jejich první headline vystoupení v Praze. A také poslední, jak s úsměvem podotkl frontman Tom Weaver ze začátku koncertu. Přitom se také zařekl, že se pokusí příliš nemluvit a raději nechá večerem zaznít více songů. Weaver je ale přesně ten typ sympaťáka se smyslem pro humor, který dokáže bavit diváky i svými průpovídkami.

Nakonec toho opravdu až tolik nenamluvil, ale hlavně kvůli tomu, že se Casey na stagei příliš dlouho neohřáli. Na druhou stranu, za svou hodinku stihli to podstatné. Představili songy napříč celou tvorbou a opět ukázali, jak perfektně jejich show střídá momenty agresivního zvuku s melancholickými tóny.

Čtěte také: We Came As Romans se po smrti zpěváka vrací opět do studia

Pokusy některých diváků o mosh pit na začátku vystoupení neprošly, většina návštěvníků chtěla očividně v poklidu vnímat srdceryvné texty. Poslední skladby, hlavně finální Little Bird, už ale fanoušky dokázaly strhnout k tomu, aby si poslední koncert Casey užili i trochu divočejším způsobem. Zejména ale momenty, kdy publikum hlasitě zpívalo texty písní jako Darling, dokazovaly, jak moc bude tato partička lidem chybět. Jejich osobitý zvuk, plno bolestných textů a charismatický přednes Toma Weavera jsou prostě záležitosti, na něž se jen tak nezapomene.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz