Sum 41 po 27 letech ohlásili rozpad, své závazky vůči fanouškům ale ještě splní

SUM 41 - Rock for People 2022 | Foto: Lucie Nohlová, MonsterMusic

Jsou pozitivní novinky ze světa hudby, ale jsou bohužel i ty, které tak veselé nejsou. Mezi ty horší aktuálně patří nové oficiální vyjádření kapely Sum 41, ve kterém oznamují, že se rozhodli svou činnost ukončit.

“Být v Sum 41 od roku 1996 nám v životě přineslo mnoho úžasných okamžiků. Jsme vděční našim starým i novým fanouškům, kteří nás podporovali ve všech směrech. Je těžké vyjádřit lásku a úctu, kterou k vám všem chováme, a chtěli jsme, abyste to od nás slyšeli jako první.

Sum 41 zanikne. Odehrajeme všechny naše naplánované koncerty v tomto roce a těšíme se na vydání našeho posledního alba “Heaven :x: Hell” společně s posledním celosvětovým turné, kde to oslavíme. Podrobnosti ohlásíme, jakmile je budeme mít.

Prozatím se těšíme, až vás všechny skumfuks uvidíme na cestách a těšíme se, co každému z nás budoucnost přinese.

Děkujeme za posledních 27 let, Sum 41

Takto zní oficiální zpráva kapely, která se objevila na sociálních sítích, v níž se muzikanti loučí s fanoušky a slibují, že veškeré závazky vůči nim dodrží. Zároveň ohlašují rozlučkové turné, na přesné termíny si však budeme muset ještě počkat.

Sum 41 můžeme řadit mezi legendy americké punkrockové muziky stejně jako Green Day, The Offspring nebo Blink 182. Jejich největší boom propukl v roce 2001, kdy vydali album All Killer No Filler, z něhož pochází nezapomenutelné hity Fat Lip a In Too Deep.

Se Sum 41 se budeme moct rozloučit i 12. června na koncertě v Brně v areálu výstaviště.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 362 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.