Těšte se na loopy, beaty i saxofon. Přijíždí Dub FX a Mr. Woodnote

Dub FX - Mighty Sounds 2018 | Foto: Michaela Sliacká, MonsterMusic

V rámci svého evropského turné zavítá do Prahy australský umělec Benjamin Stanford, známý pod pseudonymem Dub FX. Za pomoci hlasu, efektů a také kolegy z branže, saxofonisty Mr. Woodnote, tak potěší fanoušky ve vyprodané Lucerně a v Brně na Flédě.

Rodák z Melbourne Benjamin Stanford, neboli Dub FX si svoji cestu ke slávě doslova vyšlapal. Pokud pomineme počátky jeho kariéry v alternativní a rapcorové kapele Twitch, setkáváme se s převážně pouličním performerem, který navštívil již přes 40 zemí po celém světě.

Českou republiku poctil svou návštěvou již několikrát včetně letošního roku, a to v rámci hudebního festivalu Mighty Sounds. Jeho tvorba mísí dub, reggae a spoustu loopů, beatů a hrátek s rytmem. Díky své osobitosti má na kontě již 6 alb, vydaných převážně pod svým vlastním labelem Convoyunltd. Často se u nich můžeme setkat s hostováním jiných umělců, jako je například jeho žena Flower Fairy nebo saxofonista Mr. Woodnote.

Fotoreport: Mighty Sounds – Doctor Krapula, Royal Republic, Dub FX a další, 14. 7. 2018, Tábor

Právě Mr. Woodnote je také hostem celého evropského turné. Tihle dlouholetí parťáci spolu vystupovali i jako buskeři při toulkách po světě. Můžeme se tak těšit na shledání tohoto legendárního spojení a vychutnat si tak kromě beatů také saxofonový doprovod, který jen podtrhne celou show.

Oba umělci vystoupí již 13. listopadu 2018 ve velkém sále pražské Lucerny. O několik dní později je pak mohou slyšet také fanoušci v brněnské Flédě. Pokud jste však zaváhali s lístky, nemáme pro vás dobrou zprávu – oba koncerty jsou vyprodané.


Napište komentář