Attila a Eskimo Callboy v Lucerně: Párty pro metalisty i s tančícím ananasem

Eskimo Callboy, RfP 2017 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Německá sarkastická partička Eskimo Callboy a provokativní Attila vystoupily v Lucerna Music Baru. Obě skupiny jsou populární svými živelnými shows, a tak se pražský klub na pár hodin proměnil v pořádnou metalovou párty, při které nechyběly circle pity, crowdsurfing nebo ananas na pizze.

Jako předskokan se představila kapela The Browning, která spojuje metalcore s elektronikou. Vzhledem ke krátkým mezerám mezi vystupujícími si jejich 30 minut dlouhý set přišli poslechnout hlavně fanoušci Eskimo Callboy, kteří už si pomalu hledali místo na svého favorita večera.

Eskimo Callboy se pyšní energickými a divokými koncerty, takže hlavní dvojice Kevin Ratajczak a Sebastian Biesler neustále hecovali publikum k pořádnému mosh pitu. To v Lucerně trochu komplikují prostory se sloupy, a přestože se s tím rozjetí diváci zvládli vyrovnat, německá šestice měla s klubem jiný problém. Eskimo Callboy jsou zvyklí dělat po každém koncertě fotku s davem za nimi, ale jak Ratajczak poznamenal, foťák na tak široké prostory opravdu nemají. Takže se pokusili alespoň o alternativu focení z balkónu.

Čtěte také: Počáteční překvapení i velkolepé finále: To byl závěr letošního Aerodrome nejen s Limp Bizkit

Prostory klubu však byly jen malým problémem oproti zvuku. V Lucerně nebyly skoro vůbec slyšet vokály, takže při písních jako Is Anyone Up, kdy fanoušci klasicky křičí refrén, byli někteří před pódiem slyšet víc než zpívající dvojice. Ta to alespoň doháněla zmíněnou schopností dostat lidi do varu. Ke konci koncertu například donutila celý klub si dřepnout a následně rozskákat. Špatný zvuk ale určitě mohl leckomu zkazit večer.

Chvíli po nich přišla na řadu Attila. Fanoušci pod pódiem se trochu vystřídali, ale energie zůstala stejná. A po prohlášeních frontamana Chrise Fronzaka jako: „There are no rules,” se šílenství rozjelo možná až příliš. Například když mělo publikum vytvořit dva circle pity na stranách klubu, prostřední část se rozhodla běhat okolo sloupu, který jim překážel, aby tak rozproudili třetí circle pit. Fronzak tuto snahu velmi ocenil, ale někteří klidně přihlížející rozhodně něco takového nečekali a skončili sraženi k zemi pobíhajícími fanoušky. Attila ale k podobným věcem přímo vybízí, takže to není u jejich koncertů zas tak neobvyklé.

V setu americké kapely nechyběly klasické hity jako Party With The Devil nebo Bulletproof, u které se Fronzak vyžil ve své gestikulací oplzlostí – ostatně jako po zbytek show. Tu na chvíli přerušil, aby pozval několik fanynek na stage na panáka. Nakonec zazněl i nový singl Pizza, který vyšel letos v létě. Na ten se zase objevil na pódiu fanoušek v „tématickém” převleku ananasu.

Těžko by se k včerejšímu večeru hledalo jiné označení než párty pro metalisty. Eskimo Callboy umí prostě naživo pobavit jako málokdo, takže jejich hodinka uběhla vážně rychle, jak zmínil i sám Ratajczak. Attila si zase neklade zrovna omezení v tom, co si na koncertech může dovolit, a tak možná pro některé neznalé návštěvníky bylo Fronzakovo chování příliš extravagantní. Právě proto si ale na scéně vybudovali takovou pověst. Do příští show by to ovšem určitě chtělo lepší zvukové podmínky.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz