The 1975 po pěti letech obnovili skladbu 102 novým akustickým videoklipem

The 1975, Forum Karlín 2017 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Tento týden konečně vyšla dlouho očekávaná třetí deska od The 1975. Zároveň se ale skupina rozhodla potěšit fanoušky tím, že znovu oživila jednu ze svých starých písní.

The 1975 v pátek vydali své třetí studiové album A Brief Inquiry into Online Relationships, ze kterého jsme měli možnost slyšet hned několik singlů jako Sincerity Is Scary nebo Love It If We Made It. Nové album ale nebylo vše, co si anglická popová partička pro nedočkavé fanoušky připravila. Pár hodin před tím, než třetí deska oficiálně vyšla, nahráli totiž The 1975 na YouTube videoklip k písni 102.

Čtěte také: VIDEO: Matty Healy v novém klipu The 1975 předvádí své nejlepší taneční kousky

Dlouhodobí posluchači The 1975 mohli akustickou skladbu slyšet poprvé už před pěti lety. Video z roku 2013 zachycovalo frontmana Mattyho Healyho, jak zpívá a hraje na kytaru na lavičce v parku. V novém zpracování se už nedočkáme třesoucí se kamery nebo nežádoucích venkovních zvuků jako u tehdejší verze, přesto na původní zachycení 102 čerstvý videoklip odkazuje. Matty Healy je opět osamocen se svou kytarou v černobílém klipu, který je natáčen na jediný záběr, tentokrát však v místnosti a s kvalitním nahrávacím vybavením.

Čtěte také: TOP 10 alb podzimu: S experimentální novinkou přijdou Mumford & Sons, ambiciózní budou The 1975

Matty Healy napsal píseň o neopětované lásce k dívce z jeho minulosti a samotným názvem odkazuje na čas 1:02 uprostřed noci. A přestože 102 existuje už minimálně pět let, Healyho jemné provedení této skladby je stále stejně emoce drásající jako tehdy.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz