The All-American Rejects nabízejí fanouškům staronové EP

The All-American Rejects | Zdroj: amazon.com

The All-American Rejects jsou po dvou letech zpět. Místo slibovaného alba však fanouškům nabízejí pouze EP se třemi písněmi, které kapela už roky trénuje naživo. Co to vše má znamenat a kdy se dočkáme nového alba?

Naposledy jsme o The All-American Rejects slyšeli před dvěma lety, kdy kapela vypustila dva nové singly v podobě experimentálního a kontroverzního videoklipu k písním SWEAT a Close Your Eyes. V následných rozhovorech AAR tvrdili, že se brzy dočkáme i plnohodnotného alba, avšak toho jsme se do dnešních dnů nedočkali.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 nejúspěšnějších alb legend post-punku, The Cure

Naděje opět svitla, když před pár dny na sociálních sítích kapela začala lákat na novou nálož hudby. Nakonec se však ukázalo, že se ani tentokrát nejedná o nástupce alba Kids in The Street z roku 2012, nýbrž pouze o další krátké EP. To nese název Send Her To Heaven a kromě titulního singlu obsahuje ještě další dvě písně Gen Why? (DGAF) a Demons. Bohužel pouze poslední zmíněná píseň je opravdu nová, jelikož předchozí dvě fanoušci již dobře znají z koncertů z posledních let.

Jak si tedy tento krok vysvětlit? A plánují The All-American Rejects vůbec ještě někdy vydat nové album? Na tyto otázky odpověděl kytarista Nick Wheeler v rozhovoru pro časopis AP. Kapela prý v první řadě chce všelijak experimentovat a nejet v zajetých kolejích.

To ostatně předvedla již na posledním albu a posléze v tom pokračovala na posledním EP SWEAT, po kterém skutečně plánovala nahrát novou desku. Změny ve vedení labelu však celou situaci změnily a kapela se rozhodla vše začít dělat stylem DIY a nenechat si do ničeho mluvit. V průběhu posledních dvou let písně vznikaly sporadicky, každá s jiným producentem a v jiném studiu a kapela si je schovávala do šuplíku do doby, než pro ně najde nový „domov“. Ten prý snad nyní nalezla v labelu Epitaph Records, který se rozhodl vydat některé ze staronových písní v podobě nového EP.

Dle slov samotného frontmana, zpěváka Tysona Rittera, se jedná o začátek nové cesty a budování nového přátelství, které by snad nakonec mělo vést právě k očekávanému plnohodnotnému albu.

V rozhovoru pro Rocksound vysvětlil, že kapela momentálně hledá nový směr a prozkoumává své možnosti. Osobně prý ale doufá, že právě nové EP Send Her To Heaven je dostane do správného rozpoložení pro vydání nového alba. Pokud tomu tak však nebude mohou se prý fanoušci těšit minimálně na další skromné EP.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...