The Cure, otcové gotického rocku, opět zahrají v O2 areně

The Cure | Zdroj: facebook.com/thecure

Melancholická anglická kapela The Cure pod vedením charismatického zpěváka Roberta Smithe hraje již od konce 70. let, energie jí však neubývá. Do diskografie stále přibývají kvalitní kousky a dokonce se skupiny po šesti letech dočká i pražská O2 arena, v níž The Cure minule předvedli oslnivý výkon.

Britskou skupinu The Cure rozhodně není třeba zdlouhavě představovat, neboť si svou kombinací mrazivých a melancholických ploch s chytlavými refrény dávno zajistila místo v srdcích posmutnělých posluchačů po celém světě. Její diskografie je rozsáhlá a s minimem slabých míst, krom toho byl frontman Robert Smith obdařen nezaměnitelným hlasem i charismatem.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 nejúspěšnějších alb legend post-punku, The Cure

V roce 2016 skupina v pražské O2 areně zahrála poměrně vydatný set, který v bezchybném podání představil většinu z těch vůbec nejzásadnějších skladeb, co The Cure kdy nahráli. Muzikanti hráli jako zamlada a dávali si dobře záležet, aby žádný ze songů neošidili. Již 24. října roku 2022 se nejspíš uskuteční srovnatelný kulturní zážitek, po němž nebude snad žádnému návštěvníkovi ani trochu líto peněz za vstupenky zakoupené v síti Ticketmaster. Jako bonus se na pódiu ukáže rovněž skotská kapela The Twilight Sad, která již necelé dvě dekády osciluje mezi post punkem a indie rockem.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 295 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky