Thom Artway vzdává písní Anděl poctu Karlu Krylovi i 30. výročí sametové revoluce

Thom Artway | Foto: Michal Augistini

Písničkář Thom Artway oslavuje třicáté výročí sametové revoluce uctěním památky Karla Kryla. K písni Anděl natočil klip v bývalých Sudetech.

Píseň Anděl vznikla v polovině šedesátých let a vyšla v roce 1969 na albu Bratříčku, zavírej vrátka. 50 let od vydání této písně se ji Thom Artway rozhodl nahrát v novém podání. Inspirací k napsání skladby bylo Karlu Krylovi okolí Teplic. Pohraniční oblast symbolizovala v dobách komunismu úplné vykořenění víry a právě do těchto míst zamířil i Thom Artway, aby zde natočil atmosférický videoklip.

Rozhovor: Thom Artway: Všichni bychom na sobě měli stále pracovat, já sám jsem však nepoučitelný případ

Již dlouho jsem si pohrával s myšlenkou natočit některou z jeho písní. Labyrint jeho textů vždy přitáhne moji pozornost – a stále mě napadají nové a nové možné významy jím zvolených slov,“ říká zpěvák a dodává: „A proto jsem se nakonec rozhodl vytvořit vlastní verzi písně Anděl, jelikož si v ní může každý najít své vlastní poselství, i když je to notoricky známá skladba.“

V listopadu zazní píseň Anděl v podání Thoma Artwaye i naživo, a to 21. listopadu v Brně, kde zahraje s maďarskou zpěvačkou Verou Jonas, 26. listopadu v Praze a 28. listopadu v Ostravě.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz