UDG představují nový klip

UDG | Foto: Roman Černý

UDG vypustili svůj nový videoklip, který zachycuje strhující koncertní atmosféru. Videoklip je k písni Šeptáš z jejich páté řadové desky Emotikon, jež vyšla v loňském roce a navazuje na velmi úspěšný klip Atomy, který nasbíral přes 1,5 mil. zhlédnutí na YouTube.

„Klip jsme vlastně ani neplánovali. Chtěli jsme jen natočit takové bonusové koncertní video z vyprodaných koncertů v Lucerna Music Baru a v Doma v Ústí nad Labem. Záběry se ale natolik povedly, že jsme se rozhodli poslat do světa oficiální video,“ vysvětluje genezi klipu zpěvák Petr Vrzák.

UDG jsou již řadu let pevnou součástí české hudební scény a i tento rok je čeká velmi nabité festivalové léto. Vystoupí na Sázavafestu, Benátské noci a spoustě dalších letních akcích. „Jsme koncertní kapela. Užíváme si každý koncert a bavíme se různýma ptákovinama. Teď jsme s sebou začali vozit takové malé pódium, kde máme připravené druhé bubny. Je to sranda a nepřicházíme o přímý kontakt s lidmi, který milujeme v klubech,“ popisuje koncertní show kytarista Volt.

UDG nechtějí stagnovat a vymýšlí i další novinky. Na podzimním turné, jehož zastávky brzy odtajní, přizvali kamarády z O5&Radeček a písničkáře Pokáče. Na zimu pak plánují speciální projekt. „Zatím je to tajné. Prozradíme jen to, že vypnem bustr a pojedem na hory,“ dodává basista Pavel.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.