Festival Porta 2017 zve na křest i oslavy

Věra Martinová | Foto: Petr Mráček

Již v roce 1967 zvaly plakáty na první ročník festivalu Porta. I proto se na tom letošním ročníku pokřtí šampaňským dvou CD nazvané Porta slaví 50. Těšit se ale můžete na mnohem více.

Z Jihlavy se open-air festival Porta přestěhoval roku 2008 do krásného Lesního divadla v Řevnicích u Prahy. A to znamená, že oslavy budou letos dvojnásobné, jelikož Řevnice přivítají jubilejní desátý ročník této akce.

Letošní Porta přivítá kolem dvaceti soutěžících a novinkou festivalu bude i finále autorské soutěže, které proběhne jako součást interpretačního klání. Soutěže budou probíhat nejen v divadle, ale též na druhé scéně, poblíž volejbalového hřiště.

Jako každý rok, i ten letošní, přivítá mnoho interpretů. Ať už známých osobností, nebo mladých kapel. Mezi vystupujícími se představí například Ivo Jahelka, Tomáš Klus, Voxel, Petr Bende, Věra Martinová i František Nedvěd. A tím výčet line-upu rozhodně nekončí.

Porta společně s vydavatelstvím Avik připravila pro tento rok i 2CD, které obsahuje 31 písní, jež zazněly na festivalu v roce 2016. Těšit se můžete například na Spirituály, Křesťana, Žalmana, AG Flek, Nezmary, Taxmeny a další vítěze z historie Porty.

Nezapomeňte tedy zakoupit vstupenky na stránkách festivalu nebo na městském úřadě v Řevnicích a o víkendu 23. – 25. června vyrazit na výlet třeba vlakem. Směr? Jasný! Lesní divadlo Řevnice s festivalem Porta.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...