Alter Bridge v Praze: Intimní atmosféra, perfektní výkony, ale i nevýrazné chvíle

Alter Bridge | Zdroj: Facebook

Pražské Forum Karlín hostí jeden vychytaný koncert za druhým a včerejší večer patřil americkým rockerům Alter Bridge. Ti na svých deskách předvádí opravdu impozantní umělecké výkony a naživo tomu není jinak, jak na tom ale byla jejich show?

Roli předkapely si střihli post-grungeoví Red Sun Rising. Jejich vystoupení přitom neustále gradovalo a nejenže formace z Ohia vehementně zapojovala do svého koncertu i publikum, ale zhruba od poloviny setu už zněla opravdu našlapaně. Třičtvrtěhodinovou show pak zakončili doslova v tom nejlepším, a to se zahráním energetické skladby Emotionless.

S devátou hodinou pak světla v sále zhasla a po zhruba dvouminutovém dramatickém dunění se na pódiu objevili i očekávaní Alter Bridge. Ti své téměř dvouhodinové vystoupení začali písní The Writing on the Wall z nového alba The Last Hero a právě z této novinky pocházela výrazná část setlistu.

Že Alter Bridge čerpají především z poslední desky ale fanouškům vůbec nevadilo. Když Myles Kennedy vyzýval publikum, aby zpívalo s ním, vždy ho čekala příjemná odezva a přestože Forum Karlín nebylo zdaleka zaplněno a balkony v patrech zely prázdnotou, Alter Bridge si své obecenstvo jen pochvalovali. Na oplátku navíc věnovali českým fanouškům i živou premiéru skladby This Side of Fate.

Bohužel, se samotným vystoupením to ale bylo trochu jako na houpačce. Silný začátek se pomalu proměnil v přehlídku technicky sice opravdu vydařených kousků, ale občas už tak nějak nezáživných. Že je kapela složena ze špičkových muzikantů bylo poznat, ale možná o něco víc, než bylo třeba a zdlouhavé instrumentální party a sóla ve skladbách v některých chvílích zabíjely jinak ve všech ohledech dokonalé vystoupení.

I tak se ale našly i velmi světlé chvíle. Mezi ty se řadila třeba akustická Watch Over You, kterou si Kennedy zahrál i zazpíval zcela sám a publikum bylo na nohou i u pecek jako Open Your Eyes či přídavkové Show Me a Leader. Dalším plusem byla intimní atmosféra – mohutně znějící set vyvažoval Kennedy svým verbálním i neverbálním kontaktem s publikem a kdo se rozhodl si ho vyfotit na telefon, tomu frontman často i vtipně zapózoval. Tomu všemu přidávalo i temné osvětlení.

Alter Bridge v Praze ukázali muzikantskou profesionalitu na nejvyšší úrovni. Kapela má však jednu nevýhodu – až na několik písní nedisponuje zrovna chytlavými koncertními hity a to bylo poznat i během vystoupení v Praze. Ačkoli si ho publikum užívalo, věta „už zase další sólo?“ alespoň jednou proběhla hlavou zřejmě každého návštěvníka, no naštěstí krom této nemilé záležitosti se nedělní večer ve spoustě ohledů povedl – od účinkujících, přes zvuk, až po chvílemi dechberoucí atmosféru.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.