Ukrajinská kapela Jinjer oslní Prahu náloží promyšleného metalu

Tatiana Shmailyuk - MeetFactory, 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Poměrně mladá kapela jménem Jinjer pochází z východní Ukrajiny a každým dalším rokem získává čím dál větší věhlas – bezpochyby i díky tomu, že neustále cizeluje svůj zvuk a do metalcore nápaditě instaluje progresivně groove metalové i djentové prvky. V druhé půlce září si tuto skupinu budou mít tu čest poslechnout i zdejší fanoušci, a to hned dvakrát – v Bratislavě a v Praze.

Ukrajinská kapela Jinjer je neodmyslitelně spjatá zejména se svou charismatickou zpěvačkou, Tatianou Shmailyuk, která se skvěle doplňuje se zbytkem oslnivě sehrané kapely. Muzikanti žánrově vycházejí z metalcore, mají nicméně jedinečný cit pro experimentování s jinými žánry, ať už jde o prog, groove nebo djent. Jsou velice pracovití i co se týče soustavného koncertování. Čeští fanoušci si je mohli vychutnat v roce 2019 na festivalu Brutal Assault i na koncertě v MeetFactory.

Čtěte také: Brutal Assault 2019 zahájili Parkway Drive, Therion nebo Jinjer

Letos Jinjer vydali i nejnovější (a velmi propracovanou) desku s názvem Wallflowers, kde se vyjádřili i k rozporuplnému stavu současného světa. Již 16. září zahrají v bratislavském Majestic Music Clubu a 19. září v pražském Roxy. Na obou koncertech je podpoří kapela Space of Variations, jež pochází rovněž z Ukrajiny, a v Praze pak francouzská skupina Hypno5e. Obě spřátelená tělesa hrají osobitě pojatý progresivní metal.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 363 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky