Uprostřed Everlong jim vypnuli proud, Foo Fighters hráli s pomocí fanoušků dál

Foo Fighters | Zdroj: npr.org

Čas od času ne všechno vyjde tak, jak jste si to plánovali. Přesně to poznali na vlastní kůži i Foo Fighters během jednoho ze svých nedávných vystoupení, kdy jim organizátoři uprostřed songu vypnuli proud. Kapela však i tak se stylem koncert dokončila.

Celá záležitost se stala během koncertu na festivalu The Bottle Rock v Napa Valley. Tam, vzhledem ke striktní politice vyžadující noční klid po 10. hodině večerní, organizátoři na konci setu odřízli Foo Fighters od proudu, a to zrovna v breakdownu poslední skladby Everlong.

Jak ale ukazuje pořízený záznam, ve finále to ničemu nevadilo. Foo Fighters hrát nepřestali a fanoušci rychle pochopili, oč jde a jelikož Grohlův zpěv nebyl slyšet, ujalo se vokálů obecenstvo. Několik tisíc lidí tak za tichého doprovodu Foo Fighters dozpívalo Everlong až do konce, po kterém se šlo domů.

Už za pár týdnů, konkrétně 27. června, přitom Foo Fighters vystoupí i u nás v O2 areně. Že bude atmosféra na podobně vysoké úrovni, o tom asi není třeba pochybovat, doufejme však, že tentokrát jednu z nejslavnějších kapel současnosti nikdo od elektřiny neodstřihne a proslulou Everlong si budeme moci v podání Dava Grohla vychutnat úplně celou.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.