TIP REDAKCE: Punk Goes Pop – trochu jiná punková revoluce

Punk Goes Pop | Zdroj: youtube.com

Patříte mezi ty, kteří ohrnují nos nad popovým žánrem a celkově rádiovými hity a dáváte přednost spíš punkovým a podobným vypalovačkám? A že se vám zdá spojení popu s punkem minimálně podivné? Po prvních pár písničkách to budete milovat!

Punk Goes Pop není žádná hudební skupina, jak by se na první pohled zdálo. Jedná se spíš o hudební uskupení z celého světa, které spojuje jeden zájem. Tím je vzít v určitém časovém období co největší popový rádiový hit a předělat ho na jeden z mnoha tvrdších hudebních stylů, jako je například punk, metal či třeba screamo. Přičemž se na tvorbě podílejí poměrné známí, ale i méně známí interpreti.

Veškerá kompilační alba vznikají pod křídly labelu Fearless a první vzniklo již v roce 2002. Mezi neznámejší nahrávky z historicky první desky lze určitě zařadit Get The Party Started (P!nk) v podání Stretch Am Strong, I’m Like A Bird (Nelly Furtado) v upravené verzi od Element 101 a také …Baby One More Time (Britney Spears) od NICOTINE.

Od roku 2002, kdy vznikla první kompilace je na světě už víc než šest placek s předělávkami. Mimo to vzniklo i několik dalších tématicky velmi zajímavých coververzí, jakožto Punk Goes Acoustic, Punk Goes Christmas, ale i Punk Goes Metal.

Mezi poměrně známé aktuální předělávky lze řadit Hello (Adele), Bad Romance (Lady Gaga), Grenade (Bruno Mars), We Found Love (Rihanna). A já osobně mám nejraději coverku My Heart Will Go One. Pokud se rozhodnete vyhledat více písniček, určitě navštivte kanál YouTube a poslechu zdar!


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.