Už jste viděli klip Covers for Lovers k písni Letní?

Covers for Lovers ve videoklipu Letní | Zdroj: youtube.com

Pražská čtveřice Covers for Lovers má za sebou rok plný rocku, koncertů a natáčení. Kromě toho, že světlo světa spatřila jejich druhá deska s názvem Nevzdávej! se kapela pochlubila také videoklipem k songu Letní.

Malý-velký film o hledání odpuštění. Tak zní motto videoklipu. Snímky byly pořízeny již v létě, ale postprodukce klipu posunula jeho uveřejnění až do chladnějších měsíců. Že bychom si mezi šedými nehostinnými dny zavzpomínali na hřejivé sluneční paprsky a letní lásky?

“Song se sice jmenuje Letní, ale s létem toho zas tolik společného nemá. Jedná se o melancholičtější kousek, který vypráví o psychice dvou lidí po rozchodu,” nechal se slyšet Aleš, bubeník kapely.

Dětský pískot, hřiště, slunce. Začátek videoklipu nám absolutně nedává tušit, jakým směrem se bude ubírat. Příjemná a především nenásilná melodie se však posluchačům vrývá pod kůži i v oné blažené nevědomosti, o čem že vlastně Letní bude.

Videoklip nás přivádí na dvě místa. Jedno z nich je plné slunce, volnosti a lehké nejistoty, která se s ubíhajícími vteřinami mění na vyrovnanost. Druhé místo je naopak temné, rozbité, neútulné. Jako by zobrazovalo zničenou a rozervanou duši. Že v klipu vidíte něco jiného? Proč ne – jedná se totiž o lyrický kousek, v němž každý vlastně najde kousek sama sebe…


Napište komentář