Na program Rock for People se připisují Bastille, Guano Apes a Parov Stelar

Bastille | Zdroj: facebook.com

Festival Rock for People doplnil seznam účinkujících o další jména. Královéhradecká část hlásí Bastille, plzeňská pak Guano Apes a Parov Stelar.

Festival Rock for People odhaluje další kapely, a to jak pro královéhradeckou, tak pro plzeňskou stage. První část, zatím co do počtu kapel chudší, hlásí populární britskou indie kapelu Bastille. Jeden z hlavních organizátorů RfP Michal Thomes má z její účasti velkou radost a dodává, že Bastille budou hradecké dramaturgii náramně slušet.

Čtěte také: Rock for People hlásí Faith No More

Plzeňská, červencová edice festivalu představí interprety formátů velkých i menších, kapely velmi populární, i ty doposud méně známé. Třeba němečtí Guano Apes nebudou na festivalu poprvé.

„Vzpomínám si, když byli na Rock for People poprvé. Tehdy se stali první velkou zahraniční kapelou, která ve své podstatě katapultovala festival do zorného pole širší veřejnosti a naznačila jeho další směřování vstříc zahraničním kapelám. To se psal rok 1999 a letos se po šestnácti letech opět necháme touto lavinou strhnout,“ doplňuje Thomes.

Připojí se i rakouští elektroswingoví Parov Stelar. „Do Plzně jsme od počátku chtěli elektroswing, tak proč ne ten nejlepší. V Hradci před dvěma roky již svým skvělým vystoupením dokázali, že jejich roztančená show umí vtáhnout do ,děje’,“ potvrzuje natěšeně organizátor.
Tyto zmíněné kapely se tak připojují k Faith No More, Asking Alexandria či The Thing Things.

 


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.