V březnu vyjdou zapomenuté nahrávky Johnnyho Cashe

Johnny Cash | Zdroj: facebook.com

Na jaře příštího roku vyjde posmrtné album legendárního zpěváka Johnnyho Cashe. Deska Out Among The Stars bude obsahovat dvanáct dosud nevydaných skladeb.

‚‚Hello, I’m Johnny Cash…,‘‘ tak zněl pozdrav amerického zpěváka, kytaristy a skladatele Johnnyho Cashe, který je mnohými považován za nejvýznamnějšího zpěváka 20. století. Nedávno uplynulo deset let od jeho smrti, příští rok se však dočkáme ztraceného alba. Nahrávka s názvem Out Among The Stars vyjde 25. března a bude obsahovat dvanáct dosud nevydaných skladeb, z nichž dvě napsal sám Cash. Deska produkována Billym Sherrillem byla nahrána v letech 1981 a 1984 pro studio Columbia Records. Nahrávací společnost ji ale nevydala a v roce 1986 přestala s Johnnym spolupracovat.

Skladby se na nějakou dobu ztratily. Až v minulém roce je našel zpěvákův syn John Carter Cash při tvorbě Cashova archivu. Deska bude obsahovat tři duety s Johnnyho manželkou June a jeden s Waylonem Jeningsem, americkým country zpěvákem.

Mezi nejznámější písně, které Johnny Cash sám složil, patří například Cry, Cry, Cry, Folsom Prison Blues nebo I Walk the Line. Úspěšné byly také coververze písní Personal Jesus od Depeche Mode či Hurt od Nine Inch Nails, která je označována za Cashův epitaf. V roce 1997 Johnny vážně onemocněl a o šest let později ve věku 71 let zemřel. Jeho kariéra trvala celých 49 roků. Nikdy nestárnoucí tvorba nás však bude na tomto světě těšit ještě nějakou dobu.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.