V novém videoklipu od Wohnoutů je závan Afriky

Wohnout | Zdroj: facebook.com/wohnouti

Nejnovější videoklip Wohnout natočili v africké Keni. To vše má navíc charitativní podtext, aby se vybralo dostatečné množství peněz na dýchací přístroj do místní nemocnice.

Kapela Wohnout odjela do africké Keni už během ledna, kde natáčela video k nahrávce Sladký dřevo. Ta je druhou vlaštovkou z chystané desky. Celá akce má navíc podpořit sbírku na nákup dýchacího přístroje do místní nemocnice Itibo.

Kamery se ujala moderátorka Tereza Tobiášová. „I když jsem zvyklá stát spíš před kamerou než za ní, moje první zkušenost s natáčením to rozhodně nebyla. V podstatě jsem tím navázala na točení klipu Janka Ledeckého v Benátkách, i když tam to taková divočina nebyla. Prodírat se mezi davy turistů je něco jiného, než běhat v Keni mezi slony a žirafami.  Zkušenost a zážitek k nezaplacení. Doufám, že se ta atmosféra na fanoušky Wohnoutů přenese“ vzpomíná Tereza.

„Přímo v nemocnici jsme pobyli asi týden. Byli jsme svědky věcí, které jsou s nemocnicí spjaté. Očkování, zubař, prevence, ale i porody a operace nejrůznějších zranění, například posekání mačetou. Celkem jsme během našeho pobytu zapadli do okolí a seznámili se s místníma. Byl to úžasný zážitek.“ komentuje Honza Homola.

Více informací o této benefiční sbírce najdete na stránkách www.wohnoutiproitibo.cz.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.