Ve věku 66 let zemřel famózní král flamenca Paco de Lucía

zdroj: facebook.com
Paco de Lucía |

Kytarový virtuóz, král flamenca a vynikající hudební skladatel Paco de Lucía zemřel dnes ve věku 66 let na infarkt. Odborníky i širokou veřejností byl považován za nejlepšího kytarového interpreta světového flamenca všech dob.

Mimo flamenca miloval jazz a klasickou kytarovou hudbu a obdivoval španělského hudebního velikána Manuela de Fallu. Hře na kytaru se věnoval od svých pěti let a profesionálním kytaristou se stal pouhých šest let na to.

Je těžké popsat jeho místo v hudebním světě – jeho hudba byla podmanivá, výjimečná, hudební Mona Lisa doplněná o španělský temperament a vášeň. Jeho spolupráce s velikány jako je John McLaughlin či Al Di Meola a jejich živá performance nepochybně patří k vrcholným instrumentálním zážitkům naší doby.

Jeho fúze flamenca s brazilskými rytmy, jazzem a klasickou hudbou dokázaly uchvátit snad každé publikum po celém světě. Byl nenapodobitelný a jak sám o sobě tvrdil, i neopakovatelný – nikdy nedokázal skladbu zahrát dvakrát stejně. Za svůj život vydal více než dvě desítky alb a odehrál bezpočet koncertů, díky kterým zůstane i po svém náhlém odchodu nesmrtelným.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.