Pitch Bender ft. rapper Jen Hovorka rozhoupou pražský Jazz Dock

zdroj: facebook.com
Pitch Bender |

V duchu groove a feelingu vystoupí v pražském Jazz Docku soul-jazzová kapela Pitch Bender za vydatného featuringu rappera Jena Hovorky, a to ve středu 19. března.

Kapela Pitch Bender se skládá ze jmen jako Sisa Fehérová, která je úchvatnou zpěvačkou kapely Spankers, z dredatého saxofonisty Zbyňka Polívky (Top Dream Company), basáka Matěje Havlíčka (Kikina B, Fast Food Orchestra), bubeníka a specialisty na house a soulové rytmy Olivera Lipenského, kytaristy Dana Hasalíka a autorky většiny skladeb, působící jako mozek celé skupiny, pianistky Ivy Korgerové. Tihle profesionálové jednoduše vědí, jak dělat jazz svěže a mladě, prostě skvěle.

Těšte se na chytlavý soul-jazz-r‘n’b v podání výrazného hlasu zpěvačky Sisy, která moc dobře ví, co je groove a feeling. Je také autorkou většiny textů a držitelkou ceny za nejlepší sólový výkon v soutěži Jazz Talent roku 2009 (také pořádané v pražském Jazz Docku – pozn. red.).

V březnu 2010 kapela Pitch Bender natočila CD plné originálních autorských skladeb s názvem Virginology (v současnosti je dostupné pouze na Last.fm, jelikož se kapela může honosit nálepkou vyprodáno). Aby toho nebylo málo, v březnu roku 2012 skončila kapela na druhém místě v soutěži Czech Jazz Contest v pražské Redutě. V současnosti Pitch Bender pracují na novém albu, které by mělo vyjít na jaře 2014.

Pitch Bender vystoupí spolu s rapperem Jenem Hovorkou, který je zakladatelem dnes již neexistujícího jazz-hiphopového uskupení Private Collective. Jena Hovorku spolu se Sisou Fehérovou označila česká média za zcela unikátní záležitost české hudební scény, a to díky jejich novému klipu All Over Again.

Cena standardních vstupenek je 150 korun, pro juniory a seniory za 110 korun; můžete je zakoupit na místě v době konání koncertu.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.