Pražský klub Lucerna Music Bar přivítal ve středu 26. února glam-metalovou kapelu Steel Panther. Ti nešetřili energií, lakem na vlasy, trsátky, ani slovíčkem f*ck.
Jako správní rockeři si i Steel Panther dopřáli na úvod menší zpoždění. Nicméně, když se konečně objevili na pódiu klubu Lucerna Music Bar, fanoušci rázem explodovali nadšením. Publikum se rozhýbalo a paroháči a vlasy létali všude. Hned na úvod zazněly songy Eyes of a Panther a Tommorow Night, a to s takovou grácií, s jakou mnohé kapely koncerty končí. Michael Starr za mikrofonem, Satchel s kytarou, Lexxi Foxx s baskytarou a Stix Zadinia za bicími už od samého začátku nevynechali jakoukoliv příležitost spolupráce s fanoušky.
Ti vřele vítali podávané ruce muzikantů a horlivě očekávali, kdy právě k nim přilétne trsátko. A těmi Steel Panther rozhodně nešetřili. Stejně jako slovíčkem fu*k ve svých dlouhých projevech, které následovaly pravidelně po každých dvou písničkách. Nejinak tomu bylo i po skladbách Just Like Tiger Woods a Party Like Tomorrow Is the End of the World. Rozprávění o tom, jak jsou rádi, že mohou hrát v České republice, vystřídala mnohem peprnější témata kolem sexu a drog – jak jinak.
Právě poslední zmíněná skladba, spolu s Gloryhole či The Burden of Being Wonderful, je novinkou z připravované desky All You Can Eat, která vyjde přesně na apríla. Písničky disponovaly velmi často dobrými kytarovými sóly. Kdo má rád pořádný řev tohoto nástroje, ten si přišel na své v okamžiku, který byl věnován právě Satchelovi. Podle ovací to rozhodně nevypadalo, že by někomu takhle hlasitý a pisklavý zvuk vadil. Spíše naopak.
Také při písních Turn Out the Lights nebo Gold Digging Whore probíhala skvělá spolupráce publika s kapelou. Steel Panther byli spravedliví, a tak stále střídali strany pódia. Zajímavý byl také pomyslný souboj mezi zpěvákem Starrem a Satchetem, kteří si rozdělili strany hlediště a hecovali se, která půlka je hlasitější. Během vystoupení nechyběly samozřejmě ani pohyby vystupujících typické pro glam muzikanty. Roztrhané trička, leopardí vzory a obrovská natupírovaná hára doplnila tu pravou atmosféru glam-metalového koncertu.
Fanynky si zatančily na pódiu
Basák si neustále kontroloval svůj vzhled v růžovém zrcadélku a nešetřil leskem na rty. (Kapela Steel Panther v podstatě paroduje glamové kapely z 80. let. Odpovídají tomu také texty, které život v té době popisují a přibližují – pozn. red.). Poté překvapili tím, že vybídli mladé ženy a dívky ke vstupu na pódium. Zpěvák vybral asi dvanáct šťastných fanynek, které povětšinou svou vizáží korespondovaly se stylem hudby. Ty se vlnily v rytmu písniček It Won’t Suck Itself a Death to All But Metal. Kapela a dívky si to samozřejmě užívali a myslím, že publikum také.
Po x-tém fu*k a fuc*ing se Steel Panther rozloučili. Ale pochopitelně ne na dlouho. Ještě přidali klidnější písničku Community Property, nadupanou 17 Girls in a Row a celý koncert uzavřeli skvělou koncovkou Party All Day. Steel Panther rozházeli poslední trsátka, uklonili se a odešli.
Jestli někoho přitahují 70. a 80. léta hudebního světa v Americe, obdivuje bohaté kštice hudebníků a jejich svět bez starostí, a chce-li k tomuhle všemu alespoň trošku přičichnout, neměl by si nechat koncert skupiny Steel Panther rozhodně ujít. Tahle ujetá čtyřka předvádí skvělou a humornou show, ale také dobrou hudbu. To, že vizuální a bavící stránce věnují tolik pozornosti, rozhodně neznamená, že by nehráli skvěle. Dokazuje to i tento pražský koncert, ze kterého odcházeli zklamaní snad jen ti, kterým kapela nic nevěnovala. Ať už to bylo trsátko, ruka či jen pohled. Ale, byl někdo takový?