VIDEO: Dolls in the Factory lákají na nové EP singlem Stop for a Minute

Dolls in the Factory | Foto: Martin Řezáč

Pop-rocková kapela Dolls in the Factory z Frýdku-Místku se po delší odmlce vrací s novou skladbou, kterou doprovází i videoklip. Jeho děj se odehrává v malebném prostředí empírového zámku Kačina. Stop for a Minute je prvním zveřejněným singlem z chystaného EP Phoenix.

Skladba Stop for a Minute je osobní zpovědí zamilovaného člověka a její text je plný metafor a asociací. Singl je první vlaštovkou připravovaného EP Phoenix.

Rozhovor (2018): Dolls in the Factory: Navazujeme tam, kde jsme skončili na předchozí desce Statues

Úryvek textu, kde „jeho/její láska není z tohoto světa“ pravděpodobně nejvíce zaujal tvůrce videoklipu Ondřeje Urbance, který má na svém kontě spolupráci například s Kapitánem DemoRytmusem, kapelou Mirai nebo Lake Malawi. Tentokrát se nechal inspirovat love story z dob baroka a děj klipu zasadil do prostředí empírového zámku Kačina.

Spolupráce byla dle kapely velká jízda. „Byla to jednodenní intenzivní mise, natáčeli jsme od brzkého rána do pozdního večera. Režisér Ondra měl všechno skvěle připravené, a tak nás mořil až do úplného zbytku našich sil,“ vzpomíná kapela.

Není pochyb o tom, že ani rok 2021 nebude zrovna lehkým obdobím pro kulturu. Kluci z Dolls in the Factory však neztrácejí čas a v brzké době připravují release nového EP Phoenix, jehož součástí bude i singl Stop for a Minute. Mimo to se fanoušci kapely mohou těšit na další videoklip k songu Seven Parts of the Rain a koncem roku jejich práce vyvrcholí albem, na kterém již začali pomalu, ale jistě, pracovat.


Napište komentář