VIDEO: Green Day v novém klipu Oh Yeah poukazují na nešvar dnešní doby

Green Day | Zdroj: facebook.com

Green Day natočili k nejnovějšímu singlu Oh Yeah rovnou i videoklip, ve kterém poukazují na problém dnešní mobilní a internetové doby. Opírají se tak zase jednou o globální problematiku v podobě závislosti na telefonu.

Punk-rockeři ze slunné Kalifornie opět nelení a komu se nelení, tomu se zelení – Green Day především. Dávkují svým fanouškům to nejlepší z horké pece, singl Oh Yeah (původně se měl jmenovat Bullerproof Backpack). Režie se chopila charismatická Malia James, která se podílela například také na videu Let You Love Me od Rity Ora.

Čtěte také: Green Day odhalili tracklist k očekávanému alba Father Of The Mothefuckers

Celý vizuál Oh Yeah poukazuje na dnešní mobilní a internetovou dobu, kdy je většina z nás minimálně trochu závislá na telefonu a nedokáže ho dát z ruky. Každý ze členů kapely si odehrál jednu mini roli. Mike Dirnt vystupuje jako pracovník bezpečnostní služby, který totálně kašle na sledování průmyslové kamery svěřeného hlídaného areálu. Tré Cool si zahrál hlasatele televizních zpráv. Billie Joe Armstrong jako jediný nemá v ruce telefon, ale je namísto toho sražen chlápkem za volantem sledujícím za jízdy sociální sítě.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Co nás čeká v roce 2020? Těšíme se na Green Day, Twenty One Pilots, Bring Me The Horizon i Kensington

Green Day se tak zase jednou vcelku nenásilnou formou snažili poukázat na některý z globálních problémů. I samotná skladba Oh Yeah je líbivou svižnou nahrávkou takřka na první poslech. Teď už se jen stačí těšit na nejnovější album Father Of All Motherfuckers, které vychází za necelý měsíc – 7. února 2020.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 366 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.