VIDEO: Macca Wiles singlem Outlined pokládá základní kámen novému žánru jménem trap rock

Macca Wiles | Zdroj: BrainZone Promotion

Už i česká rádia zaznamenala světem se šířící singl Outlined, za kterým stojí dvaadvacetiletý britský hudebník Macca Wiles. Poslechněte si slibnou fusion rocku a rapu.

Macca Wiles vyrostl na rockové hudbě svých vrstevníků ve Velké Británii, ale když ho začala přitahovat rapová hudba, zamířil do Atlanty a nechal se vtáhnout do víru jižanského hip hopu. Na starý kontinent se vrátil s novými zkušenostmi a vytvořil peprnou směs americké hudby s jedinečným hlasovým projevem, kytarovými riffy a svůdnými melodiemi. Svůj styl popisuje jako trap rock.

Rozhovor (2018): Nothing,nowhere.: Psaní textů je pro mě meditace. Když se dostanu z transu, zaráží mě, co jsem vytvořil

Vždycky jsem chtěl vyprávět příběhy. A navíc v rapovém rytmu můžete zprostředkovat tolik emocí,” vysvětluje hudebník. Ačkoliv to původně nezamýšlel, ze spolupráce s producentem Matty Schwartzem vyrostl drsnější, rockový projev. „V písničkách mluvím o věcech, o kterých se lidem příliš nechce hovořit, protože se často bojí ukázat svou emoční stránku,” naráží Wiles na překonanou závislost na kodeinu a promethazinu. „Ačkoliv to na první pohled může vypadat, že jsou některé texty o vztazích, právě Outlined se zabývá mojí závislostí,” doplňuje.

Hudební kritici Wilesově stylu připisují schopnost zachytit pocit generace, která milovala, prohrála, a po cestě objevila několik různých pilulek na předpis. „Rád bych dospívající povzbudil, aby nebyli sami,” vzkazuje Macca Wiles a dodává, že je velice vděčný fanouškům z České republice. „Nemůžu se dočkat, až tam dorazím a zahraji jim naživo.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.