VIDEO: Maniac nadělili fanouškům pod stromeček Shulina

Maniac | Foto: Roman Tubl

Kapela Maniac i na konci roku šlape na plyn. Kluci právě dokončují charitativní akustické turné, natáčí nové CD a právě na něm najdete i píseň Shulin. Novinku, ke které před pár dny vydali vtipný videoklip.

Kapelu založili v roce 2011 bráchové Marek a Jirka Barešovi, společně s Tomášem Müllerem. Po několika výměnách na postu bubeníka přišel do kapely Miloš Blaháček a v roce 2014 jí dali název Maniac.
O vlastní tvorbu se stará kytarista, skladatel a textař Marek Bareš s občasnou pomocí bráchy Jirky. Kladou důraz na vtipné texty, kvalitní melodie, kontakt s publikem a profesionální živá vystoupení.

V roce 2016 vydali debutové album Čapí a stejnojmenný singl doposud sklízí u fanoušků největší popularitu. Druhou desku kapela plánuje vydat v květnu příštího roku a najdete na ní také skladbu Shulin.

„Příběh na Shulina jsme vymysleli v hospodě, byla to sranda, protože po odsouhlasení námětu šlo vlastně jen o to, vymyslet co největší hovadinu. Shulin je tedy kluk, který se snaží sbalit holku, ale protože je to typický „nerd“, nějak mu to nevychází,“ říká Jiří Bareš, zpěvák kapely.

Maniac si za dobu svého účinkování na scéně vybojovali osobitý přístup fanoušků. To především díky úderným refrénům a vtipným textům. Co se jejich vystupování a klipů týče, fanoušci ihned poznají, o jakou kapelu jde.

„Musím hrozně poděkovat všem hercům, v čele se Štěpánem Dostálem, který byl fakt neskutečný Shulin. Taky Ondrovi Soukupovi za jeho um za kamerou, Jamm Clubu za propůjčení prostor. Smáli jsme se od začátku natáčení až do jeho konce – a to je vždycky nádherný pocit,“ dodává Jirka.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.