Eva Pilarová nedorazila, ale i tak se Horkýžům narozeninový koncert v Praze vyvedl

Horkýže Slíže a hosté, Praha 2017 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Horkýže Slíže jsou na scéně pěknou řádku let, a tak bylo jasné, že čtvrtstoletí působení se neobejde bez oslavy. Vlastně bez několika oslav, jelikož kapela věnovala oslavám celé koncertní turné napříč Slovenskem a Českou republikou. Ohlédnutí za pražským koncertem v Malé sportovní hale.

Na pražskou zastávku padl předvánoční termín, a to 14. prosince v Malé sportovní hale v areálu Výstaviště Holešovice. Koncertní večer byl naplánován na devatenáctou hodinu večerní, kdy se jako první na scéně objevil metalový projekt Mean Messiah producenta a zakladatele The Barn, Dana Frimla.

Po osmé hodině, takřka načas, dle předem avizované zprávy kapely se objevilo zakázanÝovoce, kterým byl vymezený časový úsek skoro hodinu. Po odehrání svého setlistu se odebrali všichni členové do útrob haly a začalo se chystat prostranství pro hlavní hvězdu večera – Horkýže Slíže.

Horkýže svou show odstartovali pár minut před půl desátou, kdy nastoupili na stage za doprovodu policejního konvoje. Ten se po první písničce odebral do backstage a kapela znovu odstartovala svou Nazdar!!!. A jak začali, tak pokračovali celou dobu, v naprostém punkrockovém tempu, kdy nenechali natěšené fanoušky ani trošku vydechnout a nedali jim pokoj ani od svého humoru, kdy po kouscích v setlistu vesele pozvali na scénu Evu Pilarovou. Ta se ale zcela „překvapivě“ nedostavila, a tak se dál pokračovalo v ukázkovém koncertním tempu, kdy se nikdo ze členů nezdržoval nějakými dlouhými proslovy, takřka pálili jeden hit za druhým.

Pokud se někdo těšil na kousky z nejnovějšího alba Pustite Karola, musel být zklamán. Z něho nezaznělo zhola nic, protože se s plnou vervou věnovali jen tomu nejlepšímu, co za posledních dvacet pět let svého účinkování vydali.

Nechyběly tak největší hity, jako například Mám v p… na lehátku, Silný refrén, Líza a Wendy, Lístok na Mars nebo Logická hádanka. Objevili se i hosté v podobě Emanuela Bacigaly během stejnojmeného songu nebo červenovlasé Kataríny při A ja sprostá. Zhruba v polovině koncertu došlo i na představovačku kapely, ale po ní se jelo dál v předešlém tempu, kdy sázeli jeden hit za druhým.

Fanoušci jim to ale s vervou vraceli zpět a vlnilo se to do rytmu hudby i v zadnějších řadách. V těch předních se dal zpozorovat naprosto vroucí kotel s bláznivou energií plnou pogování, což k vystoupením podobného ražení neodmyslitelně patří a pokud na to nedojde řada, dalo by se pochybovat, že se nejednalo o kvalitní koncert. Aréna byla sice z větší poloviny plná, ale vyprodaná nebyla určitě, organizačně to však nevadilo, protože maximální kapacita tomuto místu rozhodně nesvědčí.

Na samém konci základního setu přišlo samozřejmě to nejlepší, a tak došlo i na Maštal a Silný refrén. Poté se členové za bujaré děkovačky odebrali po schůdkách dolů, ale vrátili se ještě na přídavek během kterého v prvé řadě zazněla Malá Žuzu. Během přídavku pak i L.A.G song a koncertní večer byl u konce. Snad nikdo nemohl odcházet zklamaný, jelikož zaznělo to nejdůležitější, co zaznít mělo.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.