VIDEO: Mirai v emotivním klipu Lítej vzpomínají na zesnulého Davida Stypku

Mirai | Foto: Ondřej Kudyn

Singl Lítej (Davidovi) z aktuálního alba Maneki Neko kapely Mirai vyšel společně s videoklipem v den výročí úmrtí Davida Stypky. V klipu se objevují členové Bandjeez, Kateřina Marie Tichá, Jindra Polák, Ewa Farna i Davidova žena Kateřina.

„Někdy se usměj / Zamávej / Ať pak vím, kde tě brácho mám,“ vzkazuje kapela Mirai zesnulému Davidu Stypkovi na jedné z nejsilnějších písní z nového alba Maneki Neko. Klavírní balada Lítej (Davidovi) vyšla s videoklipem přesně rok ode dne, kdy nejen hudební scénu opustil nenahraditelný zpěvák, kytarista a textař z Dobré u Frýdku-Místku. „Tahle píseň i video pro nás mají hodnotu, protože je tam všechno opravdové, včetně přátel a prostředí,“ říká Mirai Navrátil, po jehož boku se ve videoklipu objevila Davidova kapela Bandjeez, Ewa Farna, Kateřina Marie Tichá i Davidova žena. „Budu rád, když si lidi pustí Davidovu hudbu a přečtou si jeho básně. Myslím, že patří mezi lidi, o kterých by se ve školách měli mladí lidi učit,“ dodává Mirai.

Čtěte také: Nejzajímavější desky roku 2021: Rozloučení Davida Stypky, překvapivá Olivia Rodrigo i kontroverzní Lil Nas X

Videoklip z režie Ondřeje Kudyna, ve kterém se objevují střípky videí ze soukromých archivů Stypkových přátel, se odehrává v prostředí, v němž se David s Miraiem poznali. „Má tam kapelu Bandjeez s Káťou Tichou a Jindrou Polákem z Jelenů, se kterými jel v minulosti turné. Ewu Farnou, se kterou má svůj největší hit, svou ženu, zvukaře Kubu a nás, kapelu Mirai. Myslím si, že jsme oba měli radost z našich úspěchů, protože jsme tak nějak společně z Frýdku dobývali republiku. V roce 2017 jsme společně vyhráli cenu Anděl. David za interpreta, my za objev,“ říká Mirai.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.