VIDEO: Muse v novém singlu Won’t Stand Down řeší manipulaci

Muse | Zdroj: facebook kapely

Kapela Muse je již dlouholetou stálicí světové hudební scény. Zatímco před třemi lety na svém posledním albu Simulation Theory koketovala s osmdesátkovými synťáky a sci-fi tématikou, tentokrát připravila hudební lahůdku pro milovníky tvrdší muziky. Won’t Stand Down je temná píseň o manipulaci s překvapivě metalovým zvukem.

Novinku ohlásil frontman kapely Matt Bellamy prostřednictvím instagramového účtu už 26. prosince. Atmosférická píseň Won’t Stand Down je postavená na výrazných kytarových riffech, která svým zvukem přesahuje hranici klasického rocku a přechází až do metalu.

Čtěte také: Muse v Letňanech infikovali mysl českého publika

Dokonalý videoklip k novince režíroval Jared Hogan, který v minulosti pracoval na klipech pro Girl in red nebo Joji. Prošedivělou postavu na invalidním křesle na počátku přivezou před dav, který se v následujících chvílích stane stafáží pro trénink manipulace. Postupem času se z nemohoucí osoby stává díky energii ostatních stále silnější manipulátor, doslova tahající za nitky a tím ovládající celý dav. Gradující děj a agresivní střih videa koresponduje s hudebním podkresem.

Muse si na letošní rok naplánovali turné po Evropě, v rámci kterého se zastaví například v Německu, Itálii, Francii nebo ve Španělsku. Českou republiku bohužel míjejí. Jestli je singl předzvěstí nového alba se pravděpodobně dozvíme v následujících měsících. Ať už tomu bude jakkoliv, novinka s sebou nese silnou message.


Napište komentář