VIDEO: Operovali mu mozek, on u toho hrál na kytaru

Abhishek Prasad během operace mozku | Zdroj: CNN

Muzikanti se dělí do několika kategorií podle toho, jak moc jsou svým hudebním nástrojům oddaní. Zatímco někteří hrají jen když musí, jiní trénují ať se děje co se děje. Třeba i během operace mozku, jak ukázal indický kytarista Abhishek Prasad.

Hudebníkovi téměř dva roky ztěžovala život nemoc známá jako hudební dystonie, kvůli které dostával křeče do své levé ruky a nemohl tak na svůj šestistrunný nástroj pořádně hrát. Jako účinné řešení se nakonec ukázala operace mozku, aby však byl zákrok úspěšný, bylo třeba držet ruku v neustálém pohybu, díky čemuž mohli chirurgové problémové nervové obvody lokalizovat a opravit. Abhishek tak po celou dobu zákroku hrál na kytaru.

„Byl to magický pocit, za posledních 20 měsíců jsem nemohl vůbec hrát a najednou, během pár sekund, byly moje prsty zase v pořádku a já mohl normálně hrát,“ říká k celé operaci Prasad. Několik minut z této unikátní operace se přitom podařilo i natočit a jak se hraje na kytaru, zatímco vám doktor vrtá do hlavy, tak můžete vidět i vy.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.