Avantgardní Pere Ubu přijíždějí do Prahy

Pere Ubu | Zdroj: palacakropolis.cz

Jméno kapely Pere Ubu není možná všem příliš známé, to už je ale úděl avantgardních umělců stojících mimo mainstream. Zasvěcení srdcaři ale vědí, že jejich pražský koncert bude opravdu nevšedním hudebním zážitkem.

Pere Ubu vznikli v Clevelandu již v roce 1975. Název skupiny je odvozen od experimentální divadelní hry Ubu Roi, která pochází od francouzského dramatika Alfreda Jarryho a která předznamenala dadaismus a surrealismus. Jediný člen, který ve skupině působí od jejího vzniku dodnes, je zpěvák a skladatel David Thomas.

Jak tomu tak u avantgardních a undergroundových umělců bývá, není snadné zařadit je do jedné konkrétní škatulky a popsat tím jejich styl. David Thomas ve své hudbě vychází z klasického protopunku a garážového rocku, obohacuje je ale o pozdější post-punk a jisté jsou i vlivy experimentální vážné hudby.

Vystoupí již 28. srpna v 18:00 v pražském Paláci Akropolis. O support se postará irský violista Garth Knox a jeho Saltarello Trio, kteří jsou známí svým originálním pojetím tzv. nové hudby.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 402 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky