VIDEO: Peter Aristone v novém singlu poukazuje na posedlost sociálními sítěmi

Peter Aristone | Zdroj: brainzone.cz

Slovenský zpěvák a skladatel Peter Aristone vydal nový videoklip pro píseň Eye of a Needle, kde poukazuje na lidskou posedlost sociálními sítěmi.

Píseň pochází z Peterova EP Happiest Accidents, které vydal na podzim loňského roku. Nyní k ní představuje videoklip. Apeluje tak na lidi s přehnanou posedlostí sociálními sítěmi, aby odtrhli oči od obrazovek a žili v reálném světě. Poukazuje také na tzv. Fear Of Missing Out, tedy strach ze zmeškání.

„Týká se lidí, kteří si neustále kontrolují Facebook nebo Instagram, aby o nic nepřišli. Mají pocit, že když to chvíli neudělají, něco jim unikne a budou oproti ostatním pozadu. Spousta lidí „čekuje“ každých pár minut, kolik jim přibylo lajků, kdo to okomentoval atd. Tráví pak celý den v podstatě jen na síti a přichází o normální zážitky ve svém reálném životě,“ říká Peter Aristone.

Děj videoklipu se odehrává na pohřbu v krematoriu. Soustředí se hlavně na dívku, která se po celou dobu dívá na obrazovku telefonu. S režisérem Michalem „Kunesem“ Kováčem jsme vymysleli, že děj klipu posuneme trochu do absurdna,“ vypráví Aristone a dodává: „Většina je natočena na jeden záběr, proto se tam nic neděje a my jen sledujeme nekonečný nudný proces, kdy ta holka vybírá z milionu v podstatě stejných selfíček. Pak zkouší různé filtry, přidá fotku na Instagram a neuplyne ani půl minuty a ona už kontroluje, kdo jí to olajkoval. Schválně – přijdete na to, od koho jí ten lajk přišel?“

Peter v červnu také vyráží na několik koncertů po České republice.

01. června Čelákovice – u Bohuslavů
07. června České Budějovice – Klub Velbloud (+ Gwyn Ashton [UK])
08. června Pacov – Legenda
09. června Praha – festival Milujeme Prosecco v sadech Svatopluka Čecha


Napište komentář

O Andrea Kuttelwascherová 32 Článků
Jsem osmnáctiletá introvertní extrovertka, které v žilách koluje kofein a hudba. Mluvím plynným sarkasmem a pokud mě někde nenajdete se sluchátky v uších, nejspíš se právě potím na tanečním parketě. Pokud jde o hudbu, mezi mé oblíbené kapely patří: Bring Me The Horizon, Parkway Drive, Architects, Asking Alexandria, Linkin Park nebo třeba Green Day.