DeeThane: Pořád se dá pracovat na něčem, co trochu zlepší okolní svět

DeeThane | Zdroj: facebook.com

DeeThane je ve světě streamerů dávno známou osobností, ale jeho jméno se už čím dál víc skloňuje i v souvislosti s hudebním průmyslem. To dokazuje jeho právě probíhající tour k debutovému albu ZG, které za pár dní zazní i v pražském Paláci Akropolis.

Vzhledem k tomu, co vše děláš, se musím hned na začátku zeptat – bereš se víc jako streamer, nebo rapper?

Rozhodně bych to nerozděloval. Jsem prostě Damien, idiot, co má štěstí a může dělat, co ho baví. Nestavěl bych se úplně ani do jedné funkce, ale dokud mám možnost tohle všechno dělat, tak to dělám.

A myslíš, že Tě takhle berou i Tvoji fanoušci?

Ti, co mě vážně znají, ví moc dobře, jak to je. Mají mě rádi jako člověka. Spoustu lidí jsem překvapil tím, že jsem začal dělat hudbu, ale ti dobří fanoušci ví, že jsem ji dělal už v jedenácti. Proto mě berou jako blázna, který prostě dělá, co dělat chce. 

Kdy a proč jsi se rozhodl, že rap (a vůbec hudba) je směr, kterým se chceš ve své kariéře vydat?

Asi ve dvanácti letech, když jsem poprvé slyšel Chaozz. Jel jsem všechny možný bomby jako Tafroba, Oriona, Vec. Chtěl jsem být jako ti drsní týpci na obrazovce televize, takže jsem začal skládat naprosto tragický písničky. Některý jsou k dohledání dodnes. Ale rozhodně nechci zůstat jen u rapu.

Čtěte také: Co mají rappeři z Chaozz společného s Lunetic?

Jsi známý mimo jiné i tím, že se podílíš na různých charitativních akcích. Pracuješ teď na něčem?

Pořád se dá pracovat na něčem, co trochu zlepší tvůj okolní svět. Jsem pozorný vůči zprávám od fanoušků, kteří mají smrtelné či jakékoliv jiné nemoci a snažím se jim pomoct. Ono občas pro dětskou či pubertální mysl seš něco jako „superhrdina“ a hrozně jim to pomůže. Takže momentálně nic velkého, ale pořád nacházím nové a nové bojovníky, kteří mají po právu moji pozornost a podporu.

Máš nějaké oblíbené umělce, kteří Tě v hudbě inspirují?

Strange music labelTech N9ne (podle mě nejagresivnější rapper s naprosto šílenou flow), zpěvově Sam SmithKrizz Kaliko a po textové stránce Ryan Caraveo.

Existují nějaké hudební milníky, kterých bys chtěl dosáhnout? Něco, k čemu Tvoje kariéra směřuje?

Nemám nic vytyčeného, takže spíš co přijde, to přijde. Chtěl jsem udělat koncert, udělal. Chtěl jsem na tour, jedu. Teď nic nemám, ale takhle mě to baví.

Máš za sebou už pár zastávek na právě probíhající tour, která vrcholí v pražském Paláci Akropolis. Jak na Tebe zatím působí nová místa a fanoušci?

Naprosto skvělý! Ty nový města a nový lidi jsou parádní. Sice jednou vznikl už trochu problém, protože nám vedoucí klubu jednoznačně dávali najevo, že nás tam nechtějí a poslouchal jsem blbosti, ale co se týče fanoušků, tak top fanoušci na planetě.

Ještě k tomu Paláci Akropolis, Ty jsi tam měl před nedávnem vyprodanou show, relativně brzy po začátku rapové kariéry to asi pro Tebe bylo pořádné povzbuzení…

Spíš to beru jakože jsem se svezl na tom hypu, který jsem za ten rok vyrobil. Udělat takhle obrovskou akci s plným promem a sílou a vyprodat jí je úspěch. Kdybych to ale za rok zopakoval, je to úspěch ještě stokrát větší.

K tomuhle všemu jsi samozřejmě populární i na sociálních sítích obecně. Pociťuješ rozdíl mezi tím, když Tě lidi neznali a tím, jak je to teď? Jestli bys to třeba vrátil zpět nebo nad tím nějak nepřemýšlíš…

Ne, vůbec. Já jsem dost samotářský typ, ale i tak mi ta pozornost vyhovuje. Miluju poznávání nových lidí, i když si málokoho připustím fakt blízko. Ale seznamování je super a mám to na tomhle rád.

Nakonec mě ještě zajímá, jestli od Tebe můžeme v blízké době něco čekat, třeba další EP nebo dokonce album?

Těžko říct. Uvidíme, možná do konce roku ještě něco bude. A určitě bych chtěl začít spolupracovat s tuzemskými umělci, až ze sebe konečně smyju tu hloupou nálepku „streamer, co začal rapovat“ a nasadím tu správnou „streamer, co začal dělat hudbu potom, co ji chtěl dělat celej život“.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz