Vojtaano novým upřímným singlem vévodí snímku Vyšehrad: Fylm

Vojtaano | Foto: Ondřej Michálek

Do premiéry máme dva týdny a tvůrci snímku Vyšehrad: Fylm přichází s ústředním songem Nikdo. Poslechněte si Vojtaana na filmovém soundtracku očekávaného trháku.

S tvůrci jsme se hned na začátku shodli, že hudba k filmu by měla být hlavně současná, energická, místy i šílená, stejně jako je hlavní hrdina Lavi,“ vysvětlil Vojtaano.

Samozřejmě to znamená dobrou klubovou moderní hudbu, hip-hop, nebo house. Několik starších osvědčených hitovek jako třeba Lavina, Haluze nebo Máš Koks?! doplní nové songy v různých žánrech i jazycích. „Například Downtown je nadupaná anglicky zpívaná pecka, a kromě českých textů pak zazní ve filmu třeba i thajština,“ svěřil se Vojtaano.

Čtěte také: Cocotte Minute, Elektrïck Mann a Vojtaano vyrazí na V.i.p. iče Tour

Song Nikdo je ve filmu naprosto nepostradatelný. „Jedná se o takový osudový, rozchodový, epický cajdák. Text písně je přímo inspirován vztahy hlavních hrdinů filmu. A přesto, že se jedná tak trochu o prvoplánový doják, snažil jsem se do textu dostat taky nadhled a nadsázku. Za jednoduchým textem se skrývá i jednoduchá životní pravda. Nikdo vás nezná, nerozumí…,“ osvětluje Vojtěch Záveský, jehož na písni doprovází zpěvačka Pavla Zeman. „Chtěl jsem, aby ta píseň byla opravdovým příběhem dvou lidí. Společně jsme tak nazpívali můj zatím jediný opravdový duet, který bude, jak doufám, hudební ozdobou filmu,“ dodal zpěvák.

Čtěte také: Vojtaano nezahálí. V lednu vydal hned dva nové singly

Komedie Vyšehrad: Fylm je přirozeným pokračováním velice oblíbeného, ale dost nekorektního internetového seriálu Vyšehrad a tak je jasné, že nečekáme klasickou filmovou hudbu. „Dovolili jsme si místy hudební doprovod i záměrně shodit, zparodovat. Dojemné momenty jsme podpořili přehnaně jemnou orchestrální hudbou, nebo třeba linkou zahranou jen na ukulele. Záporní hrdinové mají svůj temný hudební motiv, Laviho noční eskapády zas doprovází klubová muzika,“ ozřejmil interpret.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.