TIP REDAKCE: Punkové akce, které přinese letošní jaro

Dry Cleaning | Zdroj: rollingstone.com

Koncerty se letos začínají rozjíždět a kromě domácí scény se k nám konečně sjíždí i zahraniční interpreti. Ať už sem míří z Ruska, Itálie nebo Anglie, tyhle koncerty v následujících týdnech rozproudí punkovým fanouškům krev v žilách.

Moscow Death Brigade – 21. dubna

Hardcore punk s rapovou příchutí přijede po několika přesunech do MeetFactory. Vzhledem k tomu, že jde o ruskou antifašistickou kapelu, která se snaží pomáhat uprchlíkům, byly obavy, jestli kvůli současné situaci vůbec vyrazí z Ruska do Evropy. Naštěstí už ale na turné jsou, takže o pražskou show bychom přijít neměli. Moscow Death Brigade přivezou mix punkové energie i různých elektronických vlivů spolu se svými poselstvími zaměřených proti rasismu, diskriminaci a válkám.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Kim Petras, Avril Lavigne a další nová alba, která rozhodně stojí za poslech

Dry Cleaning – 26. dubna

S mnohem klidnější show v podobě post-punkových melodií vystoupí 26. dubna ve Futurum Music Baru kapela Dry Cleaning. Jejich debutové album New Long Leg si získalo srdce fanoušků i kritiků a londýnská skupina se zařadila mezi další rychle rostoucí kapely s osobitým zvukem, které se v posledních letech rodí na britském ostrově čím dál častěji. Jako support vystoupí s folkovou směsicí post-punku a irských hudebních vlivů Maria Somerville.

Čtěte také: Nová alba 2022: Bastille na vlně Daft Punk, Alt-J v mysli sériového vraha

Los Fastidios – 30. dubna

Italská ska punková skupina se v Česku objevila už několikrát a naposledy u nás zvládla uspořádat koncertní party i přes všechna možná koronavirová opatření. O to jasnější je, že nadcházející pořádný klubový koncert v Rock Café bude stát za to. Los Fastidios se na scéně pohybují už třicet let, přestože členové se různě proměnily, a jejich nejnovější studiový příspěvek do diskografie s názvem XXX The Number of the Beat vydali loni na podzim. Do Prahy s ním přijedou 30. dubna.

Čtěte také: První ze dvou pražských koncertů Nothing But Thieves přinesl smršť našlapaných hitů i opojení rockovými baladami

The Casualties – 5. května

Podobně dlouho na scéně působí také hardcore punkoví The Casualties z New Yorku. Kapela přijede už sice bez dlouholetého zpěváka a zakládajícího člena Jorge Herrery, jejich dravý zvuk a radikální texty se ale samozřejmě nezměnily. V roce 2018 nahráli jedenácté album s novou krví za mikrofonem, a jak se zdá, to si nachází cestu i mezi mladou punkovou generaci. Že mají The Casualties stále co říct, zjistíme 5. května v klubu Futurum.

Čtěte také: Kanadští Voivod jsou na desce Synchro Anarchy stále stejně sví i svěží

Tiny Moving Parts – 19. května

Smršť math-rocku a midwest emo žánru není něco, co do našich končin zavítá zas tak často. O to větší očekávání mají nyní fanoušci Tiny Moving Parts. Jejich studiová kvalita je znát z každé vydané desky a skupina je známá tím, že své skladby dokáže naživo převést do ještě divočejšího a emocionálního pojetí, a přesto se pořád držet na vlně pozitivní atmosféry. Navíc jim k tomu pomůžou i skvělé předkapely, a to pop punkoví Eat Your Heart Out a hradecká parta Glad For Today. Společně zahrají 19. května v pražském Rock Café.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz