Wohnout vyrazili na podzimní turné. V Praze zahrají hned dvakrát

Wohnout | Zdroj: archiv kapely

Wohnout vyrazili na podzimní turné a začátkem příštího týdne odehrají hned dva koncerty v našem hlavním městě.

1. listopadu zahájila kapela Wohnout, držák české hudební scény, podzimní část Máme na míň tour. Pozvánkou na turné se stal zábavný videoklip k písni Mandragora, která je součástí posledního studiového alba Miss Maringotka. Desku skupina provětrá na deseti zastávkách a v Praze dvojnásobně. Koncerty v hlavním městě již klepou na dveře, odehrají se v pondělí a úterý, 11. a 12. listopadu. Krom písní z čerstvého alba se můžete těšit i na osvědčené hity ze všech předchozích.

Rozhovor: Zrní: Často slýcháme, že muzikant má hrát a ne se vrtat do politiky

Za několik řadových desek jsme se dostali k playlistu, za kterým si stojíme, i když ho neustále trochu poupravujeme. Sázíme na ty věci, které se z každé desky zapsaly lidem do hlavy nejvíce. Chceme svižný, nekompromisní koncert a hodně jsme za poslední dobu seděli ve zkušebně nad živou aranží písniček. Nesázíme na velké efekty ani ohňostroje. Chceme to pěkně syrový,“ přibližuje koncepci koncertu pověřenec z kapely Honza Homola.

Na podzimní šňůře Wohnout podpoří čáslavská kapela Civilní obrana. Právě teď vydává nové studiové album Zlatá deka, které se chystá na koncertech v pražském Retru pokřtít.

Na náš koncert v Praze se moc těšíme. Sestavili jsme pro tento podzim úplně nový playlist, máme novou pódiovou show. Právě jsme zveřejnili náš nový videoklip, a hlavně vydáváme novou desku. Tu nám pokřtí hlavní herečka našeho videoklipu Denisa Nesvačilová. Jsme moc rádi, že křest může proběhnout právě po boku Wohnoutů. Tuhle kapelu máme moc rádi už od našich úplných začátku,“ nechal se zpěvák skupiny Civilní obrana Marek Calík.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.