Hollow Coves se sázka na jednoduchost a intimitu opět vyplatila

Hollow Coves - Futurum Music Bar, 2019 | Foto: Kamil Klekar, MonsterMusic

Indie folkové duo tvořené Ryanem Hendersonem a Mattem Cairnsem ve čtvrtek večer již po několikáté vystoupilo v Praze. Intimní show, na které Hollow Coves představili tuzemskému publiku své nové album s názvem Moments, se odehrála ve Futurum Music Baru a rozněžnila mnoho návštěvníků.

Jako support si tito Australané vybrali švédského muzikanta Plàsi, který svým folkovým stylem jasně naznačil, v jakém duchu se celý večer ponese. Plàsi, vlastním jménem Mikael Bitzarakis, není v Česku moc známý interpret, ale díky svému setu si jistě získal mnoho nových fanoušků, kteří mají možnost poslechnout si ho znovu již 4. prosince v Paláci Akropolis.

Fotoreport: Foto: Hollow Coves a Plàsi, 7. 11. 2019, Futurum Music Bar, Praha

Chvilku po půl desáté pak na pódium přišel Rayn a Matt v doprovodu kapely, a hned od prvního tónu bylo zřejmé, že se bude jednat o procítěnou intimní show. Hollow Coves nadšeně komunikovali s publikem a reagovali na každý podnět, který od něj dostali. Došlo i na pozvání všech přítomných do jejich společného domu v Austrálii. Fanoušci si navíc mohli poslechnout pár příběhů, které kapelu vedly k napsání některých písní.

Po hudebně bezchybném startu koncertu, kdy zazněla například velmi oblíbená píseň We Will Run z alba Wanderlust, opustila doprovodná kapela stage a před diváky už zůstala dvojice sama. Za doprovodu akustických kytar a harmoniky si pak návštěvníci mohli vychutnat skladbu Home, k jejímuž napsání dle slov Rayna Hendersona kapelu inspirovala jejich velká vášeň – cestování. Ostatně celá jejich tvorba je inspirována právě cestováním a promítají do ní své zážitky z cest.

Čtěte také: Šest inspirativních destinací podle Hollow Coves

Ačkoliv Hollow Coves odehráli průřez celou svojí tvorbou, největší odezva od fanoušků přišla právě u skladeb z alba Wanderlust. Písně The Woods a Coastline zpívaly spolu s kapelou první i zadní řady a bylo zřejmé, jak moc jsou za tuto příležitost obě strany vděčné. Ani nové album Moments nenechalo návštěvníky chladné a song Anew, u kterého se kapela rozpovídala a prozradila, že mnoha fanouškům jejich hudba pomáhá vyrovnat se s běžnými i vážnými problémy života, byl skvělým zakončením tohoto večera.

Na Hollow Coves bylo znát, že jsou opravdu vděční za každého fanouška a mohutný potlesk publika je snad dostával až do rozpaků. Skoro jako by nevěděli, že to, co dělají, dělají opravdu dobře. Lépe strávený podzimní večer si tak návštěvníci ani nemohli přát.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.