Za méně než měsíc vypuknou oslavy 25 let Kryštof na Strahově

Kryštof | Zdroj: Stoikov - Kita

Při příležitosti oslav 25 let existence kapely Kryštof proběhnou dva velké koncerty na stadionu Evžena Rošického v Praze na Strahově. Kapela si touto obrovskou událostí splní svůj sen.

S kapelou Kryštof si mnozí z vás jistě spojí různé životní chvíle. Za dobu 25 let, kdy se kapela pohybuje na hudebním poli, stvořil Richard Krajčo desítky jedinečných a zapamatovatelných textů, které zaručeně znají i ti největší haters.

Nedávno kapela vydala Best of album s názvem 25, které obsahuje jednadvacet největších hitů Kryštof a také čtyři nové skladby. „Best of album jsme doplnili čtyřmi novými písněmi a ty jsme se rozhodli natočit tak, jak se to dělávalo venku. S velkým týmem, který by mohl točit a točí s největšími hvězdami na světě – od producentů, asistentů, mistra zvuku, masteringmistra, protools inženýrů či nástrojových techniků. To byl náš dárek sobě k této oslavě a stál za to. Nejlepší recording naší historie,“ dodává k novým písním frontman Richard Krajčo.

„Chci být tvým majákem, když směr ztratíš,“ tak zní refrén první novinky Šňůry, která je veselou skladbou s hitovými ambicemi a stala se také počátkem června nejnovějším singlem, který doprovází i videoklip režisérky Karin Babinské. Nyní skladbě, kterou můžete slyšet dokola v rádiích, obchodních centrech a všude možně, hrozí vážné přeposlouchání. A tak si snad radši při poslechu přepněte na skladbu další. Tou je píseň Naviděnou, kterou vystihuje částice „Až“ a doplňuje ji dětský hlas a křik v pozadí. Schválně si píseň v klidu poslechněte a řekněte sami, nepřipadá vám, že v ní Richard tak trochu truchlí nad svým věkem?

Všechny čtyři nové skladby kapela Kryštof odjela kompletně nahrát letos na jaře do New Yorku a pod palec si je vzal po Inzerátu Srdcebeatu opět producent Yaron Fuchs.

Třetí v pořadí je skladba Nesmím zapomenout, tu od samého počátku doprovází vskutku zajímavé aranže a netradiční hudební podkres. Píseň zní tak nějak víc světově, textem je však stále Richard Krajčo doma. Nejsilnější novinkou je pak bezesporu skladba Zůstaň tu se mnou, jejíž práce s emocemi dokonale vystihuje Richardův um takový, jaký tisíce fanoušků kapely Kryštof miluje.

Naživo si nejen tyto nové songy přijďte poslechnout v září na Strahov, kde na stadionu Evžena Rošického proběhnou dva obrovské výroční koncerty.

„Vždy cítíme ten dav před námi, jeho náladu a atmosféru. Samozřejmě je to jiné v divadlech, klubech, v hale. Ale vždy tam je vzájemné pouto s fanoušky, proto nás to s nimi a asi i je s námi baví. Pokud se nám společně podaří zaplnit i fotbalový stadion, tuším, že to bude zase nová zkušenost jak pro ně, tak pro nás. A my se budeme snažit, aby to byla show, na kterou nezapomenou, stejně jako v halách chceme smazat vzdálenost mezi pódiem a fanouškama,“ říká Richard Krajčo.

Velkolepé koncerty na Strahově proběhnou už 16. a 17. září, přičemž na druhý zmíněný koncert stále seženete vstupenky na stání za 590 Kč v sítích Ticketstream a GoOut.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.