Začátkem května se uskuteční Brněnský Majáles jako vyvrcholení Studentského měsíce

Brněnský Majáles 2017 | Foto: Jana Dlouhá, MonsterMusic

Majáles rozhodně není jen putovním hudebním festivalem, ale také důležitou událostí v životech mnoha studentů. Patří k němu totiž volba kandidátů na Krále a Královnu Majálesu, stavění májky, soutěž studentských kapel a mnoho dalšího.

Brněnský Majáles klepe na dveře a už se kolem něj udála spousta věcí. 5. dubna totiž začal postavením májky na náměstí Svobody Studentský měsíc, který vyvrcholí 5. května na brněnském výstavišti největším open air festivalem pro mladé na jižní Moravě.

Právě májka se tak stala symbolem začátku jarních oslav. „Studenti vysokých škol se sešli u Mendelovy univerzity v Brně a májku nazdobili všemi reprezentačními barvami univerzit. Pak vyrazili na náměstí Svobody, kde májku společnými silami postavili,“ popsal jeden z organizátorů Majálesu David Peštál. Při stavění májky byli také poprvé představeni kandidáti na Krále a Královnu Majálesu ze čtyř brněnských univerzit (VFU, VUT, MU a MENDELU).

Dále se 10. dubna uskutečnil například Contest studentských kapel, které soutěžily o možnost si na Majálesu zahrát. Za střední školy zvítězila kapela Mech z Gymnázia a střední odborné školy Mikulov a za vysoké školy Aeronaut z VUT.

Studenti se dále mohli 12. dubna zúčastnit prospěšné akce s názvem Studentské odpadkobraní. „Studenti vysokých škol vyrazili 12. dubna do brněnských ulic sbírat odpadky, loni se této akce zúčastnily desítky studentů,“ říká Peštál. 18. dubna pak proběhlo sportovní utkání Majáles Futsal cup

23. dubna bude moct dále kdokoliv nakouknout do brněnského Studia Marta, kde se odehraje představení a své dveře Brňanům otevře též Klub na dráze, kde se bude konat akce Čarodějky na kole.

Všechny akce doprovodného programu mají Brňany naladit na hlavní den oslav, kterým je letos 5. květen. „V tento den vyjde z náměstí Svobody průvod tvořený kandidáty na Krále a Královny Majálesu, jejich družinami a dalšími studenty z jednotlivých univerzit. Průvodu se zúčastní i vybrané kapely. Z centra města se členové průvodu dostanou až na brněnské výstaviště, kde otevřou jeho brány a zahájí hlavní program festivalu,“ uvádí Peštál. Zahrají na něm kapely Rybičky 48, Mandrage, Tomáš Klus, Jelen, Lenny nebo například Majk Spirit a samozřejmě i vítězové soutěže studentských kapel.

Čtěte také: SOUTĚŽ: Vyhraj lístky na Brněnský Majáles


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.