TIP REDAKCE: Po stopách desek Rise Against a jejich hlavních vlivů

Rise Against | Zdroj: facebook.com

Rise Against hráli pro české publikum už několikrát. Začátkem června se k nám opět vrátí, aby se připomenuli s jejich nejnovějším albem Wolves. Tentokrát vystoupí ve Foru Karlín.

The Unraveling (2001)

Pod názvem Transistor Revolt se kapela dala poprvé dohromady na přelomu 20. a 21. století a fungovala tak pouze krátké dva roky. Poté se přejmenovala na Rise Against. Zajímavostí je, že pod původním jménem kapela nikdy nevystoupila na žádém koncertě. U vydavatelství Fat Wreck Records Rise Against podepsali svou první smlouvu a ještě téhož roku u nich vydali debut The Unraveling. Pomáhal jim ho produkovat Masse Stevenson. Chvíli po vydání desky však opustil skupinu Toni Tintari a jeho pozici obsadil Brandon Barnes. Ten je s Rise Against dodnes.

Revolutions per Minute (2003)

Přesně takto zní název druhé desky. Zde se o místo produkčního podělil Bill Stevenson s Jasonem Livermorem. V té době kapela vystupovala jako předskokan Sick of It All, NOFX či AFI a odjela i Wraped Tour, která jim velmi značně přidalo na popularitě.

Siren Song Of The Counter Culture (2004)

Vydavatelství Dreamwork Records, kde album vyšlo, bylo pohlceno gigantem Universal Music Group a kapela se tak ocitla pod křídlem společnosti Geffen. Ještě více fanoušků pak získala s vydáním alba Siren Song Of The Counter Culture. To vzniklo právě zde.

The Sufferer & the Witness (2006)

Čtvrtá řadovka, tentokrát produkovaná za spolupráce s Garthem Richardsonem, který s nimi kooperoval i na jejich druhém albu. Deska se hned v sedmi zemích umístila v anketě Billboard 200. Prodalo se jí přes 48 tisíc kopií.

Appeal to Reason (2008)

Po The Suffer & the Witness si Rise Against i tentokrát dali vcelku dost krátkou pauzu a hned dva roky na to vydali páté Appeal to Reason. Jednalo se o první studiovou nahrávku, kde se poprvé objevuje kytarista Zach Blair. CD dostalo zlatou i platinovou certifikaci a jen v USA se ho prodalo přes 60 tisíc kusů.

Endgame (2011)

Endgame je deska, jež je v roce 2011 vystřelila na přední příčky top rockových alb hudební ankety Billboard (druhé místo v Billboard 200). Vyšla v pořadí jako šestá studiová nahrávka a první týden, co byla na pultech hudebních obchodu se jí prodalo 85 tisíc kopií a stalo se platinovým.

The Black Market (2014)

S touto v pořadí sedmou plackou potvrdili, že si svou kvalitu dokáži udržet. Jedná se rovněž o sedmou nahrávku v řadě a navštívili s ní i Českou republiku, kde vystoupili v Malé sportovní hale na holešovickém Výstavišti. The Black Market se umístilo na třetím místě Billboard 200.

Wolves (2017)

Aktuálně úplně poslední počin, s nimž se letos vrátí 5. června na pražského Fora Karlín, kde budou vystupovat vůbec poprvé. Wolves se umístila na devátém místě v anketě Billboard 200.

Vlivy

Uskupení je velmi často škatulkováno do stylů punk rocku a melodic hardcore. Jejich texty se zabývají především politikou, sociálními problémy a samotní členové se často podílejí na různých protestech. Jsou označovaní za radikální, ale sami to popírají. Kromě Brandona jsou všichni vegetariáni a uznávají straight edge, tedy odmítají návykové látky jako například drogy, cigarety, alkohol, případně i čaj a kávu, bojují i za práva zvířat (zkráceně sXe, pozn. red.).


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.