Zářijové novinky z pultů vydavatelství

Perfume Genius | Zdroj: facebook.com

Září spouští období, kdy to na hudebním poli opět ožívá, celkem opačně, než jak to funguje v běžném světě. Protože chceme, abyste se v nastupujícím podzimu cítili co nejlépe, přinášíme vám vybrané desky, které mají tu moc zpříjemnit vám každý okamžik. Ponořte se s námi do kytar i elektroniky.

The Kooks – Listen

Hned prvního září vyjde čtvrtá studiovka Britů The Kooks, tři roky po úspěšné Junk of the Heart. Luke Pritchard si k tvorbě novinky přizval hip-hopového producenta Infla a tvorbu desky jako takovou označil za hodně svobodnou, Listen prý není jako žádné z jejich dosavadních alb. Poslechněte si Around Town a posuďte sami.

Interpol – El Pintor

Američtí rockeři Interpol přichází 8. září s pátou deskou, která se jmenuje El Pintor, španělsky malíř. Kromě toho, že je to anagram slova Interpol, je to deska, na které se producentsky podílel třeba Alan Moulder a můžeme na ní slyšet také Bon Ivera nebo Brandona Curtise. Po odchodu baskytaristy, jenž odešel po vydání eponymního Interpolu, se basových linií chopil lídr Paul Banks. O tom, že je Interpol zárukou kvality, se přesvědčte sami s All the Rage Back Home.

Karen O – Crush Songs

Většina z vás zná Karen O jako zpěvačku kapely Yeah Yeah Yeahs. Po jejich čtyřech deskách se teď konečně dočkáme sólového debutu Karen, jenž vyjde 9. září v nadějném a talenty napěchovaném vydavatelství Cult, za kterým stojí Julian Casablancas. Deska se jmenuje Crush Songs, bude o lásce a bude se nám líbit. Jako ukázku přidáváme Rapt.

alt-J – This Is All Yours

V září, konkrétně 22., se dočkáme i druhé desky Angličanů alt-J s názvem This Is All Yours. Se svým debutem udělali velkou díru do hudebního světa a bude stát za to sledovat, jestli se jim povede na svůj úspěch navázat, anebo ještě lépe, překonat jej. Poslechněte si Hunger of the Pine a zkoukněte video, za kterým nestojí nikdo jiný, než Nabil.

Perfume Genius – Too Bright

O třetí album Too Bright se s námi podělí Perfume Genius 23. září. Mike Hadreas od nepaměti vyhledával témata, která vytrhávají z pohodlného života a nebude tomu jinak ani tentokrát. A to je dobře. Víc než slova vám o nové desce řekne úvodní singl s příznačným názvem Queen.

The Drums – Encyclopedia

Poté, co se z kapely The Drums stalo prakticky duo, se 23. září dočkáme následovníka jejich Portamenta z roku 2011, alba Encyclopedia. The Drums ohlásili změnu a odchod z pláže za tzv. vyššími cíli. Poté, co zůstali zakládajíci členové Jonny Pierce a Jacob Graham opuštěni, se jejich nová deska nese v potemnělém stylu plném magie a naděje. Na ukázku přidáváme Magic Mountain.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.