Zemřel legendární Tom Petty, bylo mu 66 let

Tom Petty
Tom Petty | Zdroj: Consequence of Sound

Jedna z největších rockových ikon, frontman skupiny The Heartbreakers a talentovaný zpěvák, Tom Petty, zemřel. Osudnou se mu stala zástava srdce.

Pódia brázdil už od 70. let se skupinou Mudcrutch, opravdovou slávu však zažilo až o pár let později slavné spojení Tom Petty & The Heartbreakers. To nahrálo 13 studiových alb, ze kterých vzešly mimo jiné i hity jako American Girl či Runnin’ Down A Dream. Sám Petty pak vydal i 3 sólové počiny.

Zpěvák byl nalezen v bezvědomí po zástavě srdce ve svém obydlí v Malibu, i přes veškerou snahu lékařů však Tom Petty ve svých 66 letech svůj boj o život prohrál a byl odpojen od přístrojů. Stalo se tak přitom pouze pár dní po zakončení jeho letního turné.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.