Kesha na Rainbow ukázala, že její hudební stránka je barvitá

Kesha | Zdroj: facebook.com

Nejdřív raketový start, poté následovalo několik měsíců ticha a teď je Kesha zase zpět. Nutno říct, že zatím ve své nejlepší podobě. Jaké je tedy její nejnovější album?

Kesha na hudební scéně funguje už několik dlouhých let, kdy jí nahoru pomohl především Flo Rida a producent Dr. Luke. Ten se jí ale po letech spolupráce stal nakonec osudný a chybělo málo do toho, aby Kesha žádnou novou hudbu už nikdy nevydala. Rozhodla se totiž svého producenta udat k soudu za to, že ji znásilnil, psychicky deptal a nedovolil ji do vlastní hudby příliš mluvit. Zpěvačka celý soudní spor nakonec prohrála. Je ale zpátky a daleko silnější než předtím.

Rainbow je už od samého začátku propracovaná deska, která Keshu představuje v úplně jiném světle, než jsou všichni posluchači zvyklí. Ubylo elektronických manýrů, za to ale celé album rozkvetlo hned o několik hudebních stylů, u kterých jsme si před lety ani nemysleli, že by se s nimi Kesha mohla jakkoli ztotožnit. Na celém poslechu je nejhezčí, že ve všech hudebních polohách to Keshe neskutečně sluší; je slyšet, že velmi dospěla.

Samozřejmě nechybí ani její staré dobré taneční vypalovačky, i v těch ale udělala velký krok dopředu. První z nich přijde na řadu už jako druhá písnička. Let Em‘ Talk je vzpomínkou na tvůrkyni, jakou jsme znali dříve. V textu lze najít poselství, co nabádá žít si svůj vlastní život a vykašlat se na řeči ostatních. Ve stejném duchu se veze i Boogie Feet. Bastards, která otevírá celé album a je naopak poklidná, a za doprovodu akustické kytary v některých pasážích i opravdu emotivní. Praying lze pokládat za vzkaz Dr. Lukovi, jemuž v textu děkuje, že právě kvůli němu se vlastně stala tak silnou. Navíc byla vybrána jako vůbec první singl z této desky a oslavila tak svůj comeback. Opět se jedná o velmi poklidnou skladbu. Tentokrát odhodila kytaru a nahradila ji piánem. Mou vlastní oblíbenou písničkou je i Woman, kde se na začátku lidi baví a Kesha je okřikuje, ať sklapnou. Finding You je naopak o lásce a šťastných koncích.

Mohlo by se zdát, že Rainbow v životě nemůže fungovat dohromady, kvůli veškeré rozmanitosti hudebních stylů, co jsou tu k nalezení. Opak je ale pravdou. Společně funguje dokonale a rozhodně nenudí. Už při prvním poslechu si tady musíte najít hned několik favoritů, a že si tady najde vážně každý. Kesha si prošla těžkými časy, neměla to jednoduché, ale právě to ji pomohlo dospět a jsem si jista jedné věci – bez všech těch špatností by nikdy nic takového nevytvořila. Neukázala by to pravé já v té nejdokonalejší podobě. Výborně shodila image party holky a vyšla napříč vyspělejším posluchačům.

Výsledek obrázku pro kesha rainbowKesha – Rainbow

Skladby: Bastards, Let ‘Em Talk, Woman, Hymn Praying, Learn To Let Go, Finding You, Rainbow, Hunt You Down, Boogie Feet, Boots, Old Flames (Can’t Hold A Candle To You), Godzilla, Spaceship
Délka: 48:36 min
Vydavatelství: Kemosabe Records

Hodnocení: 90 %


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 358 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.