Zemřel Scott Weiland. Ex-frontman Velvet Revolver a Stone Temple Pilots

Scott Weiland | Zdroj: Facebook

Scott Weiland, známý především jako bývalý frontman Stone Temple Pilots a Velvet Revolver, byl včera 3. 12. 2015 nalezen mrtvý ve svém tourbusu.

Šílený, nenapravitelný, extravagantní, věčně zfetovaný, ale přes to všechno jedinečný zpěvák. Tak by se dal popsat Scott Weiland, který 3. 12. 2015, ve věku 48 let navždy opustil tento svět. Stalo se tak během turné s jeho novou kapelou The Wildabouts, kdy byl v tourbuse nalezen mrtvý. Přesná příčina smrti se zatím vyšetřuje, ale vzhledem k Weilandovu dlouhodobému boji s alkoholem a tvrdými drogami má většina lidí o jeho smrti jasno. Scott se svými vnitřními démony bojoval celý svůj život, a ti ho teď, zdá se, dostihli.

Scott Weiland se proslavil především jako zpěvák a frontman grungové kapely Stone Temple Pilots. Od té pak v roce 2002 odešel, aby se stal zpěvákem nově vzniklých Velvet Revolver. Tuto kapelu tvořili převážně bývalí členové Guns N’ Roses, jako např. Slash a Duff McKagann. Díky své povaze, nespolehlivosti a drogové závislosti byl však z Velvet Revolver v roce 2008 vyhozen. Po vyhazovu se Scott vrátil ke své původní kapele Stone Temple Pilots. Ti však také nevydrželi Scottovu šílenou povahu a v roce 2012 ho nahradili Chesterem Benningtonem z Linkin Park.

K Weilandově smrti se vyjádřili mnozí muzikanti včetně např. Nikkiho Sixxe nebo Alice Coppera. Nejvíc však nad jeho ztrátou truchlí jeho manželka a dvě dcery.

 


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...