Black Sabbath se přijedou rozloučit i s českými fanoušky

Black Sabbath | Zdroj: Facebook

Největší metalová senzace Black Sabbath zahraje v Praze. Tentokrát nás však bohužel čeká jejich rozlučkové turné.

Kapela se dala dohromady v anglickém Birminghamu začátkem roku 1968, kdy si ještě šestice hudebníků neříkala Black Sabbath, jak je známe dnes, ale vystupovali jako Polka Tulk Blues Band (jméno později zkrátili na Polka Tulk, na nějakou dobu se přejmenovali na Earth, až nakonec skončili u  Black Sabbath).

Vydali několik velice úspěšných alb, v čele se stejnojmenným debutem, ale konec kariéry bohužel čeká na každou hudební hvězdu. Tento osud potkal i Black Sabbath, kapelu, která je posluchači označována za zakladatele heavy metalu, u jejíhož zrodu stál i světově známý Ozzy Osbourne. Ten skupinu na nějakou dobu opustil, aby se věnoval své sólové kariéře, ale nakonec se do sestavy vrátil.

Tento rok ohlásili své poslední koncertní turné pojmenované „The End“, které startuje začátkem ledna 2016. Na jeden koncert se zastaví i 30. 6. 2016 v pražské O2 areně. Lístky lze zakoupit na terminálech Sazka nebo v sítích Ticketportal.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 343 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.