Zpackaný koncert Nicki Minaj v Bratislavě: Kdo za to může?

Nicki Minaj | Zdroj: facebook.com

Nicki Minaj rozjíždí světové turné a není na to připravená. Úplně první koncert, jenž se konal 21. února v Mnichově, začal s obrovským zpožděním v 11 hodin večer a o den později nechala americká rapperka čekat fanoušky v Bratislavě téměř do půlnoci, aby jim nakonec oznámila, že se akce ruší.

Američanka Nicki Minaj v loňském roce vydala své čtvrté studiové album Queen a rozhodla se, že ho předvede celému světu na NICKIHNDRXX TOUR. Původně plánovala začít na domácím kontinentě, postupně se přesunout do Evropy a následně do thajského Bangkoku, dohromady tedy projet 22 zastávek. Z několika nepřesvědčivých důvodů americké turné odložila na léto a tudíž měl celou její obrovskou produkci poprvé zažít 21. února 2019 německý Mnichov. Posunutí turné ale nebyla jediná změna, kterou management Minaj ještě před samotným začátkem udělal.

Původně měl totiž rapperku na všech zastávkách doprovázet kolega Future, který byl tahákem pro velké množství fanoušků hip hopu. Později byla jeho účast naprosto nevypovídající výmluvou zrušena. Rappera vystřídal jiný, a to na scéně celkem čerstvý JUICEWRLD. Z NICKIHNDRXX TOUR se stalo The Nicki Wrld Tour a přidalo se i několik menších jmen, co má na koncertech supportovat – ZunaAzet a Miami Yacine.

Čtěte také: Night Lovell už za měsíc představí v Praze novou desku

Turné zjevně pronásleduje zvláštní organizace již delší dobu a po prvních dvou zastávkách to zatím nevypadá, že by kvalita měla šanci narůst. Nad pátečním koncertem v Bratislavě stojí několik pulzujících otazníků. Nadšení fanoušci čekali před Zimním stadionem Ondreje Nepely do 21:30, než byli vpuštěni alespoň na tribuny. Setkali se však se stagí, která nebyla připravená a po které pobíhali technici až do půlnoci. Poté se objevila samotná headlinerka a oznámila, že se koncert ruší, protože hala není schopná poskytnout podmínky pro to, aby se její show uskutečnila.

Minaj se k incidentu později vyjádřila ještě na Instagramu: „Mám zlomené srdce. Občas svým fanouškům nemůžu uvěřit. I když museli hodiny a hodiny čekat, stejně se nás snažili pochopit. Mé produkci bylo řečeno, že budova nemá dostatek elektřiny k obsloužení mé zvedací plošiny. […] Spustili to, ale ta hala to vůbec nezvládla udržet. S Juice WRLD jsme čekali, zatímco to zkoušeli tři hodiny pořád dokola. Někteří mí fanoušci přijeli z Rakouska, Nigérie atd., setkala jsem se s mnoha z nich a měli nejlepší, nejmilejší energii. Jsem strašně zklamaná. Slovensko, miluju vás a udělám všechno v mých silách, abych se k vám dostala zpátky co nejdříve to půjde.“

Ze strany slovenské organizace je ale příběh trochu jiný. Za agenturu XL Promotion se pro slovenský RukaHoreTv vyjádřil Andrej Kratochvíl, který byl v hale přítomen a snažil se situaci řešit: „My jsme začali zjišťovat, že to nebude úplně OK, už když bylo dohodnuto, že v osm hodin ráno v den koncertu přicestují kamiony do Bratislavy a začne se stavět celá hala. […] Ještě v jedenáct jsme od nich neměli zprávu, že jsou před hranicemi, tak jsme věděli, že máme celkem problém. Německý promotér předchozího koncertu nás informoval, že poslední kamion od nich odjížděl v půl osmé ráno, když už měli být skoro v Bratislavě. Ve 14:30 se vůbec začalo něco vykládat.“

Čtěte také: Bas v březnu poprvé zarapuje v Praze

Následně objasňuje, že příprava pódia probíhala velice nezorganizovaně, nebyla zapojená zvuková technika a interpretka se na stadion dostavila až po desáté hodině. Kratochvíl byl pověřen jejím týmem, aby publikum uklidnil, že se show odehraje. „Asi deset minut před půlnocí nám řekli, že je třeba, abychom šli na stage Nicki přivítat, což je nesmysl, nikdy se to nedělalo a ona měla přijet na jednorožci a mělo k tomu být celé divadlo. Když jsem řekl, že teda dobře, tak tam pojďme, tak se otočili k Nicki a řekli jí, že vyjde nahoru a oznámí, že show nebude.“ vyjadřuje se o zbytku akce Kratochvíl.

Zjevně se jedná o dva naprosto odlišné příběhy a je na každém, včetně tisíců lidí, kteří to v hale viděli na vlastní oči, aby si ujasnili, která verze je pravděpodobnější. Za nás není jasná jediná věc – zda pravdu chránil tým i před zpěvačkou, nebo na ubohou výmluvu s radostí přistoupila. Minaj je údajně nespokojená s prodeji lístků a velice špatně neúspěch snáší, je tedy možné, že se ji její tým snaží uchlácholit stejně jako fanoušky.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.