Foto: Colours Of Ostrava 2015, 16. – 19. 7. 2015, část 2.

Mika / Foto: Nikol Hoangová, Monstermusic.cz |

Multižánrový festival Colours of Ostrava, konaný od 16. do 19. července v industriálním areálu Dolních Vítkovic, přinesl v rámci svého čtrnáctého ročníku kromě spousty kvalitní muziky také bohatý doprovodný program a upevnil si tak pozici nejlepšího festivalu u nás.

Headlineři byli tentokrát zklamáním, především v kontrastu se show, které tu o den dříve předvedli Kasabian a St. Vincent. Překvapení se proto děla, když na pódia vyrazili méně známí interpreti – vyzdvihnout musíme americké rockery Augustines, elektronického mága Dangera či kanadského houslistu a zpěváka v jednom, Owena Palletta. Závěr festivalu už tradičně patří osobnostem za piánem – dříve Jamie Cullum či John Newman, letos Mika. Britský zpěvák libanonského původu se do České republiky podíval vůbec poprvé a rozhodl se ostravskému publiku předvést to nejlepší ze své tvorby.

Barevný festival letos (opět) pokořil tuzemský festivalový rekord – 43 700 lidí zavítalo mezi vysoké pece do Dolních Vítkovic. Ostatní však předčil nejen návštěvnosti, ale také potvrdil, že se jedná o vůbec nejlepší hudební akci u nás, jejíž záběr je skoro tak široký, jak jen široký být dokáže. Těšme se zase za rok, čeká nás jubilejní patnáctý ročník!

 


Napište komentář