FOTO: Hrady CZ na Švihově rozezpívali Kryštof, Mirai i Kabát

Mirai - Hrady CZ, Švihov, 2023 | Foto: Jana Braunová, MonsterMusic

Osmnáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ se představil opět na dvou velkých pódiích v pátek a sobotu 28. a 29. července na hradě Švihov u Klatov. Z letošní třetí zastávky putovního festivalu přinášíme fotoreport!

Pátečnímu programu přálo počasí. Úvodem vystoupil rapper Majk Spirit, energická zpěvačka kapely Gaia Mesiah předvedla své typické výskoky a nechybělo ani tradiční vyhlášení vítězů festivalových masek. Vyvrcholením večera byla kapela Kryštof, jejíhož věčně rozzářeného frontmana Richarda Krajča během setu zaskočila pošťuchovačka dvou chlapců v davu, a tak koncert na malou chvíli přerušil.

Druhý den už nebylo počasí k festivalu tak vlídné. Koncert Tomáše Kluse i Kurtizán z 25. avenue z větší části propršel. To ale nebránilo zpěvákům, aby zavítali i na nekryté části pódia. Tomáš Klus neopomněl zpívajíc a rýmujíc procházet davem a objímal se s fanoušky. Vystoupili také No Name, DymytryWanastowi Vjecy nebo Mirai, kterým nechyběly výrazné světelné efekty, ohně a ani tradiční plavání na člunu nad hlavami publika – tentokráte však nebyl na člunu zpěvák Mirai, ale poprvé si zaplaval bubeník Šimon, který v sobotu slavil narozeniny. Závěrem za deště zahrála očekávaná kapela Kabát. Putovní festival se nyní přesouvá do Rožmberku nad Vltavou.

Podívejte se na fotoreport ze Švihova!

Foto: Jana Braunová


Napište komentář