Fotoreport: Barevná hudební show, to byli Tata Bojs v Opavě

Tata Bojs v Opavě | Foto: Michael Kotzur, monstermusic.cz

O páteční večerní program se v opavském Kulturním domě Na Rybníčku postarala pražská kapela Tata Bojs. Pro fanoušky si připravila speciální elektroakustický set, na atmosféru se podívejte ve fotogalerii na konci článku.

Počátky Tata Bojs se píší někdy v roce 1988, kdy kapelu založili Milan Cais s Mardošou. Ve stálé sestavě alternativní hudební skupiny hrají ještě Vladimír Bár, Jiří Hradil a Dušan Neuwirth. Opavskému publiku společně v pátek přivezli elektroakustický set plný tanečních melodií a světelné show.

V překrásném sále opavského Kulturního domu Na Rybníčku to chvíli před půl devátou večerní začalo žít. Tata Bojs se s fanoušky přivítali skladbou Elišce a nadšení ze strany publika bylo vskutku obrovské. Celým večerem se nesly průlomové hity alb BiorytmyLežatá osmička nebo také písně z nejnovější desky A/B.

Známé hravé melodie Tatáčů, jenž mnohé přesvědčivě zaujaly novou speciální aranží, doprovázela místy šílená světelná show, proslulé a bezkonkurenční Mardošovy taneční kreace, intergalaktická atmosféra a vtip!

Koncert gradoval až k nejoblíbenějším songům živáků, mezi které patří Attention Aux Hommes a Pěšáci. Přídavkem Jaro se kapela po více než devadesátiminutovém hraní nadobro rozloučila.

Těžko si představit lépe strávený páteční večer. Co myslíte?

Playlist: Elišce, Filmařská, Vozejček, Eko Echo, Šťastnější, Jednotka času, Skovka, Sonda, Radioamatér, B.M.O., Trilobeat, Opakování, Běžec, Antikvariát, S ní, Světová, Ztraceni v překladu, Attention Aux Hommes, Pěšáci, Jaro

Koncertu předcházelo také středeční zahájení výstavy Milana Caise v Galerii Obecního domu v Opavě. Pod názvem Dveře dovnitř jsou zde až do 27. listopadu vystaveny artefakty, kde se dveře vyskytují jako symbol volby, nekonečného počtu možností, jenž mohou být realizovány, ale také nemusí.

Na fotogalerii z koncertu se nyní podívejte, nafotil ji pro Vás náš fotograf Michael Kotzur.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.