Kryštof zahájili letní turné Za Lužánkami v Brně. Předskakovali Kateřina M. Tichá a Bandjeez

Kryštof - Stadion Za Lužánkami, 2021 | Foto: Lukáš Milko, MonsterMusic

Kryštof kempy, akustické turné v divadlech, O2 arena – tam všude mají fanoušci Kryštof zakoupené vstupenky, ale koncerty se kvůli pandemii stále odkládají. Jako útěchu tak v souladu s aktuálními hygienickými opatřeními uspořádal tým kapely 9 letních open air koncertů napříč republikou. První se odehrál na stadionu Za Lužánkami v Brně. Z koncertu přinášíme fotoreport.

Hostem na všech letních zastávkách kapely Kryštof je zpěvačka Kateřina Marie Tichá. Za debutovou desku Sami letos získala cenu Anděl v kategorii Objev roku a na pódiích ji nově doprovází frýdecko-místecká kapela Bandjeez zesnulého Davida Stypky.

„S Kateřinou se potkáváme jako přátelé, ale i jako muzikanti několik let. Právě jsme dokončili Davidovo třetí album. Kateřina s námi velkou část nahrávání trávila ve studiu. Stejně jako na předchozím albu neboj. doprovázela nahrávku svými vokály. Její písně nás vždycky bavily a jsou velice blízko našemu vnímání hudby. Koketovali jsme s myšlenkou provázet Kateřinu na její další hudební dráze. Hned po prvních společných hraních do sebe vše zapadlo, jak má a než jsme se nadáli už jsme zkoušeli jako Kateřina Marie Tichá a Bandjeez,” komentuje spolupráci Matěj Drabina.

Čtěte také: Nejzajímavější desky roku 2020: Očekávaný Dan Bárta, odvázaný McCartney a punkový Machine Gun Kelly

Emotivnímu pěveckému projevu Kateřiny Marie Tiché naživo doprovod energických Bandjeez sluší. Společně hráli převážně autorskou tvorbu zpěvačky, ale skladbou Čaruj věnovali vzpomínku taky zesnulému Davidovi. Delší pauzu mezi koncerty v Brně vyplnilo čtvrtfinálové fotbalové utkání Česka s Dánskem, které bylo promítáno na velkoplošné obrazovce.

Poté zahájila téměř dvouhodinový koncertní set kapela Kryštof v linii roztančených skladeb Srdcebeat, Zatančím a Tak pojď hledat břeh. Dlouhá koncertní pauza a velké těšení na pódiové vystoupení bylo znát jak z energie kapely, tak z atmosféry v publiku. Nelze si nevšimnout, že v setlistu kapely Kryštof výrazně ubývají starší skladby, které přirozeně “vytlačují” aktuální singly Hned teď, Hvězdáři, Milan Baroš nebo Halywůd. Na Atentát nebo Ženy už nezbývá prostor, leda by snad Kryštof zvážili set ještě trochu prodloužit.

Ostravsko-havířovská kapela vydá v říjnu své osmé studiové album Halywůd, z něhož před pár dny vypustila i stejnojmenný singl. Během léta je možno kapelu vidět naživo na dalších 8 zastávkách.

Kryštof Léto 2021:

10. července – Litvínov
17. července – Strážnice
24. července – Olomouc
31. července – Trutnov
07. srpna – České Budějovice
14. srpna – Konopiště
21. srpna – Loket
28. srpna – Holýšov

Podívejte se na fotoreport z Brna!

Text: Markéta Koloničná, Foto: Lukáš Milko


Napište komentář